Zamów dietę

Kalkulator BMI

Aby obliczyć wskaźnik masy ciała, uzupełnij poniższe dane:

Twój wskaźnik masy ciała wynosi:

---

Twoje BMI wskazuje na

---
Zmień swoje nawyki żywieniowe i zadbaj o zdrowie!

Jeżeli uzyskany wynik budzi Twoje wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z naszym Dietetykiem.

Kalkulator BMI – oblicz prawidłowe BMI

Odpowiednia waga to ważny element dbania o kondycję zdrowotną Twojego organizmu. Wybierając catering dietetyczny od Mój Catering warto zacząć od określenia celów, które chcesz osiągnąć, dlatego skorzystaj z naszego kalkulatora BMI. Wskaźnik pozwoli Ci na samodzielne skontrolowanie prawidłowości Twojej masy ciała. Sprawdź swoje BMI – wystarczy kilka kliknięć, żeby zobaczyć, jaka jest jego wartość. W tym celu nie musisz dysponować specjalistyczną wiedzą. Wystarczy, że uzupełnisz pola z wymaganymi danymi, a kalkulator BMI wykona za Ciebie całą potrzebną pracę.

Czym jest wskaźnik BMI?

Wskaźnik BMI oznacza, w tłumaczeniu na język polski, indeks masy ciała (Body Mass Index). Opracował go w XIX wieku Adolf Quetelet – pochodzący z Belgii statystyk. Najprościej wyjaśniając: BMI to licznik wagi do wzrostu, który pokazuje stosunek pomiędzy tymi dwoma wartościami w przypadku konkretnej osoby. Obliczanie BMI umożliwia sprawdzenie czy waga badanego mieści się w założonych normach i ocenę ewentualnych skutków zdrowotnych. Skorzystaj z naszego kalkulatora, oblicz swoje BMI i sprawdź, w której grupie znajduje się Twój wynik.

Oblicz BMI: po co?

Należy podkreślić, że licznik BMI powinien być stosowany przede wszystkim w odniesieniu do zbiorowości społecznych. Obliczanie wskaźnika BMI jest stosunkowo proste – nie ma potrzeby zastosowania w tym celu skomplikowanej diagnostyki lub specjalistycznych narzędzi. Wystarczy pomiar wagi oraz wzrostu. W praktyce miernik BMI, ze względu na łatwość zastosowania, pozwala na kontrolowanie stosunkowo dużych grup, ma jednak ograniczenia w odniesieniu do pojedynczych osób.

Trzeba pamiętać, że przelicznik BMI bierze pod uwagę tylko dwie wartości: masę ciała oraz wzrost osoby badanej, nie uwzględniając innych czynników, które mogą mieć bardzo duży wpływ na jej wagę: masy mięśniowej oraz kostnej i wieku. Warto wziąć to pod uwagę wykonując obliczenia BMI. Mięśnie są zdecydowanie cięższe niż tłuszcz, dlatego osoby mające taką samą wagę, mogą w rzeczywistości wyglądać zupełnie inaczej.

W związku z tym, test BMI ma ograniczone zastosowanie w odniesieniu do pojedynczych osób. Na bazie otrzymanych wyników BMI nie da się faktycznie ocenić zawartości tkanki tłuszczowej (można ją zmierzyć fałdomierzem). BMI może nie być wystarczająco miarodajne, na przykład, jeżeli dana osoba intensywnie trenuje, co wpływa na rozbudowę masy mięśniowej.

Dla kalkulatora BMI kluczowe znaczenie ma waga i wzrost osoby. Wagę (w kilogramach) dzieli się przez wzrost (w metrach), podniesiony do kwadratu. Obliczanie nadwagi, podobnie jak obliczanie prawidłowej wagi lub niedowagi na podstawie BMI nie jest stosowane w odniesieniu do kobiet w ciąży oraz dzieci i młodzieży, w przypadku których stosuje się siatki centylowe.

Dla osób dorosłych, uzupełnieniem zastosowania kalkulatora BMI może być obliczenie innych wskaźników: wskaźnika WHTR, czyli stosunku obwodu talii do wzrostu oraz wskaźnika WHR, który pokazuje, jaki jest stosunek obwodu talii do obwodu bioder.

Jakie BMI jest prawidłowe?

Prawidłowe BMI osoby w dorosłym wieku mieści się w przedziale 18.5 – 24.9. BMI poniżej wartości 18.5 interpretuje się jako niedowagę, natomiast przedział BMI 25.0 – 29.9 oznacza nadwagę. W zakresach BMI najczęściej wyróżnia się także I, II i III stopień otyłości. Wskaźnik masy BMI można obliczyć samodzielnie, ale szybszym i przede wszystkim – wygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z dedykowanego kalkulatora BMI online.

Oblicz BMI i dobierz dietę od Mój Catering

Oblicz wskaźnik BMI dorosłych kalkulatorem od Mój Catering! Wystarczy, że podasz wymagane dane, a nasz kalkulator szybko przeprowadzi obliczanie BMI i poda Ci dokładne wyniki pomiaru. Zrobisz to błyskawicznie i bez większego wysiłku, z gwarancją otrzymania właściwego wyniku. Kalkulator nadwagi, niedowagi, wagi prawidłowej i otyłości to bardzo proste w użyciu, intuicyjne narzędzie. Wylicz BMI w kilku krokach, ale pamiętaj – podaj zgodne z prawdą, możliwie jak najbardziej dokładne informacje. Kalkulator wagi do wzrostu od Mój Catering zastąpi Ci mozolne wykonywanie samodzielnych obliczeń.

W MojCatering.com.pl bardzo duży nacisk kładziemy na to, żeby oferta cateringu oraz gotowych, niezmiennych, zestawów była możliwie jak najbardziej zróżnicowana i dostosowana do potrzeb i preferencji smakowych naszych klientów, nie tylko jeżeli chodzi o cennik diety, ale również w odniesieniu do proponowanych opcji menu. Jeżeli nie wiesz, który zestaw wybrać lub jaka dieta będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia i pomoże w osiągnięciu założonych celów, wykorzystaj nasz kalkulator cateringu, który pozwoli Ci dopasować najlepsze rozwiązanie.

8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Joasia
Gość
Joasia
1 rok temu

Zawsze myślałam, że moje zapotrzebowanie kaloryczne to jakieś 2200 kcal. Dzięki Pani Dietetyczce MójCatering okazało się, że moje zapotrzebowanie to niecałe 2000 kcal, a jeśli chcę schudnąć to muszę to ograniczyć. Jestem od dwóch miesięcy na diecie optymalnej i już spadły mi niecałe 4 kg. Przede mną ustabilizowanie wagi, ale już widzę, że z dietą pudełkowa MójCatering to się uda 🙂

Karolina
Gość
Karolina
1 rok temu

Jeśli zastanawiasz się jakie masz zapotrzebowanie kaloryczne to kalkulator kaloryczny MójCatering będzie dla Ciebie idealny. Mnie pomogła przemiła Pani Dietetyk z Infolinii, ale ona pewnie ma w głowie kalkulator, który liczy kalorie i dla niej to było proste. Opcją pośrednią jest ten prosty i łatwy kalkulator kalorii.

Ania_sma
Gość
Ania_sma
1 rok temu

Jak obliczyć zapotrzebowanie kalorii? po prostu skorzystaj z kalkulatora kalorii od MójCatering. Zawsze myślałam, że moje zapotrzebowanie na kalorie jest na poziomie 2000 kcal, a okazało się, że 1750 kcal. Szok!

Jaśka
Gość
Jaśka
1 rok temu

Testowałam różne, ale ten kalkulator kaloryczny się sprawdza. Zamawiam dietę ketogeniczną od MójCatering 1500 kcal i ładnie chudnę. Moje zapotrzebowanie na kalorie się zgadza zgodnie z tym co policzył ten magiczny kalkulator kalorii.

Gosia.G.
Gość
Gosia.G.
1 rok temu

Znam kalkulator kalorii, ale kalkulator wody? Mega hit. Nie wiedziałam, że za mało piję. Mój mąż też sprawdził Wasz kalkulator wody i ten sam problem. Za mało wody 🙂

Karilina
Gość
Karilina
1 rok temu

Super jest ten kalkulator bmi – bardzo mnie zaskoczył mój wynik, ale nigdy sobie nie liczyłam BMI. Teraz zamawiam waszą Dietę Optymalną – podobno 3 tygodnie i mam mieć super efekty:) Trzymajcie kciuki!

Ewa
Gość
Ewa
1 rok temu

Taki kalkulator BMI to super sprawa. Zawsze myślałam, że ma nadwagę, ale jednak moja waga jest normalna. Polecam kalkulator bmi na poprawienie humoru 🙂

Karolina
Gość
Karolina
1 rok temu

Czy kalkulatory bmi dla dorosłych to te same co kalkulator bmi dla dzieci? Dokładny kalkulator bmi przyda sie dla każdej mamy i jej dziecka! 

Surface
Newsletter
Salad

Masz pytania?

Nasi dietetycy są po to żeby Ci pomóc. Napisz do nas lub zadzwoń – chętnie pomożemy w doborze odpowiedniego pakietu.

Jesteśmy od pon. do pt. w godz.: 8:00 – 16:00