Zamów dietę

Dieta Sokowa

 • W opcji 4, 5, 6 lub 7 sztuk
 • od 85,00 zł

Dieta sokowa stanowi obecnie jedną z najpopularniejszych metod oczyszczania organizmu z toksyn.

Taki detoks polega na zastąpieniu stałych posiłków sokami warzywno-owocowymi. Płynna konsystencja posiłków znacznie ułatwia ich trawienie i przenikanie do organizmu składników odżywczych. Poza oczyszczeniem organizmu z toksyn, diety sokowe traktowane są często jako pierwszy krok do zmiany stylu życia i nawyków żywieniowych, a także jako sposób na odkrycie na nowo smaków naturalnych składników i produktów. Dzięki kilku wariantom diety sokowej, każdy ma szansę na dostosowanie detoksu do własnych oczekiwań i potrzeb. Czy dieta sokowa jest zdrowa? Ile się chudnie na detoksie sokowym? Gdzie kupić dietę sokową?

Catering dietetyczny PREMIUM

Bezpieczeństwo produkowanej żywności dla MójCatering jest absolutnym priorytetem. Wiemy, że nasi Klienci oczekują nie tylko smacznych i zdrowych posiłków, ale także najwyższej jakości produktów, przy zachowaniu pełnej świeżości dań. Chcąc spełnić te oczekiwania wdrożyliśmy i certyfikowaliśmy system zarządzania bezpieczeństwem żywności HACCP, dzięki któremu masz pewność, że gości u Ciebie najlepszy catering dietetyczny.

MójCatering jest firmą, która pracuje na surowcach najwyższej jakości. Każdy etap realizacji zamówienia jest pieczołowicie sprawdzany i przechodzi przez zaawansowany proces produkcyjno-pakujący. Produkty firmy istnieją na rynku gastronomicznym od sześciu lat, dzięki czemu masz pewność, że o Twoje posiłki dba silna marka z doświadczeniem. Dostawy realizujemy na terenie całego kraju przez 6 dni w tygodniu. Dostarcza pakiety do ponad 18000 lokalizacji, w ciągu 48 godzin. Korzysta z usług najskuteczniejszej i największej firmy logistycznej, która mistrzowsko dba o ciąg chłodniczy produktów.

Jeśli szukasz diety specjalistycznej sprawdź nasze inne diety TUTAJ.

Trustpilot ocena 4,83

Pozytywna ocena 4,91

Dietly 4,92 / 3544 ocen

1 miejsce wśród cateringów
w czerwcu 2021

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Joaannaa
Gość
Joaannaa
2 miesięcy temu

pyszności! bardzo polecam szczególnie dietę odchudzająca bo faktycznie nie czuje na niej głodu albo inaczej – mogę nad nim zapanować

Ptysia_
Gość
Ptysia_
2 miesięcy temu

Jaka jest najlepsza dieta sokowa w Polsce? Ta najbardziej skuteczna! Byłam na diecie sokowej Mój Catering 7 dni i schudłam aż 4,7 kg. Startowałam z wagą 66 kg (170cm), teraz mam 61,3 Jestem z siebie dumna i zachwycona :):):)

Na czym polega dieta oczyszczająca oparta o soki warzywno-owocowe?

Dieta sokowa stanowi rodzaj specjalnego planu żywieniowego, który bazuje na warzywno-owocowych sokach produkowanych metodą cold press. Ta opcja żywieniowa polega na całkowitej eliminacji posiłków stałych i zastąpieniu ich dużą ilością naturalnych, odżywczych soków. Dzięki temu możliwe jest wsparcie oraz przyspieszenie pracy układu trawiennego. Co więcej, płynna konsystencja posiłku znacząco przyspiesza proces trawienia i przenikania do organizmu składników odżywczych.

Efekty diety sokowej

Głównym celem i jednocześnie efektem diety sokowej jest oczyszczenie organizmu z toksyn, co związane jest bezpośrednio z wyeliminowaniem uczucia zmęczenia oraz odciążeniem i regulacją pracy układu trawiennego. Dodatkowo, mądrze przeprowadzony detoks sokowy wiąże się z wieloma korzyściami, wśród których wymienić należy:

 • eliminację problemów ze snem,
 • poprawę kondycji skóry i paznokci,
 • wzmocnieniem układu immunologicznego,
 • oczyszczanie wątroby oraz nerek,
 • poprawę koncentracji i pamięci,
 • uzupełnienie niedoborów kluczowych witamin (C, B6 czy witaminy K), a także minerałów, błonnika pokarmowego, antyoksydantów oraz enzymów trawiennych.

Należy również wskazać, że oczyszczająca dieta sokowa w znacznym stopniu przyczynia się do polepszenia ogólnego stanu zdrowia.

Ile można schudnąć na diecie sokowej?

Dieta sokowa to specjalny sposób żywienia, polegający na przyjmowaniu samych posiłków w postaci soków. Choć detoks owocowo-warzywny stosowany jest przede wszystkim w celu czyszczenia organizmu z toksyn, to efektem ubocznym stosowania diety sokowej jest również redukcja wagi. Okazuje się, że w ciągu pięciodniowej diety można stracić około 2-3 kg.

Czy dieta sokowa jest zdrowa?

Istnieje wiele planów diety sokowej, które można wybierać, dostosowując detoks do własnych potrzeb i możliwości. Do najpopularniejszych należą:

 • 1-dniowa dieta sokowa,
 • 3-dniowa oczyszczająca dieta sokowa,
 • 5-dniowy detoks sokowy,
 • tygodniowa (7-8 dniowa) dieta sokowa.

W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć poprzez wprowadzenie diety sokowej, należy wybrać odpowiedni wariant dietetyczny.

Ile dni trwa dieta sokowa?: przebieg detoksu sokowego

Dieta sokowa to specjalna opcja żywieniowa, której celem jest oczyszczenie organizmu ze szkodliwych toksyn. Dieta taka nie powinna trwać dłużej niż przez osiem dni. W przeciwnym razie może doprowadzić organizm do licznych niedoborów pokarmowych. Na detoksie sokowym zaleca się spożywanie od czterech do siedmiu posiłków, które złożone są z niesłodzonych soków warzywno-owocowych z dodatkiem nasion oraz rozpoczynanie dnia od wypicia szklanki ciepłej wody z cytryną. Na detoksie sokowym powinny dominować soki na bazie warzyw, szczególnie tych, które przygotowane są z zielonych liści. Słodsze soki powinny być spożywane na śniadanie, zaś na kolejne posiłki lepiej sprawdzą się soki skomponowane z warzyw.

Dieta sokowa: wady i zalety

Wdrożenie na krótki czas detoksu sokowego wiąże się z wieloma korzyściami dla organizmu. Zaletą diety sokowej może być sam fakt przygotowania organizmu do oczyszczania, czyli rezygnacja z produktów wysokoprzetworzonych, tłustych potraw, a także cukru, alkoholu i kofeiny. Stosowana nawet przez krótki czas dieta oparta na sokach, może przyczynić się do wprowadzenia trwałych zmian w sposobie odżywiania, które przełożą się na długoterminowe korzyści zdrowotne. Nieocenioną zaletą detoksu jest oczyszczenie organizmu z wszelkich toksyn oraz przyspieszenie tempa metabolizmu i oczyszczenie złogów w jelitach.

Choć detoks sokowy bazuje na świeżych, warzywno-owocowych koktajlach, a jego celem jest poprawa samopoczucia, poprawienie trawienia, nabranie energii i poprawa ogólnego stanu zdrowia, to u niektórych osób kilkudniowe żywienie płynnymi posiłkami może wywołać niekorzystne skutki uboczne. Detoks sokowy, choć trwa jedynie kilka dni, silnie oddziałuje na organizm, co może powodować wystąpienie uczucia zmęczenia, drażliwości, zawrotów głowy, niskiego ciśnienia krwi, a niekiedy nawet zaparć. Co więcej, skutkiem drastycznego obniżenia podaży kalorii mogą być również napady głodu, co może skutkować zakończeniem diety przed zaplanowanym czasem lub pojawienie się efektu jojo.

Przygotowanie do diety sokowej

Przed rozpoczęciem detoksu sokowego zalecany jest kilkudniowy okres przygotowawczy, którego celem jest zminimalizowanie szoku dla organizmu wywołanego drastyczną zmianą planu żywieniowego. W tym znaczeniu należy stopniowo rezygnować ze spożywania dań typu fast-food, ale również mięsa, nabiału, pieczywa oraz alkoholu i wszelkich słodkich napojów. Menu poprzedzające detoks sokowy powinno być oparte o sałatki, a także surowe, gotowane lub marynowane warzywa oraz owoce. Istotnym elementem detoksu sokowego jest również eliminacja kawy oraz czarnej herbaty. Z tego względu eliminacja tych naparów przed rozpoczęciem właściwej diety sokowej może ułatwić późniejsze przestrzeganie zaleceń detoksu. Zamiast mocnych naparów warto rozpoczynać dzień od szklanki ciepłej wody z cytryną, odrobiną cynamonu, pieprzu cayenne oraz imbiru, taki napój dostarczy organizmowi wystarczającej dawki energii, a także pobudzi metabolizm i rozgrzeje ciało. Celem ułatwienia wdrożenia detoksu sokowego, w dietę sokową warto zaangażować pozostałych domowników, dzięki czemu zredukowane zostanie ryzyko sięgania po stałe posiłki. Przed detoksem sokowym nie należy również przeciążać organizmu, dlatego też aktywność fizyczna powinna być dostosowana do aktualnego samopoczucia oraz ogólnej kondycji.

 Któdietę sokową wybrać?

Istnieje wiele wariantów diet sokowych, które różnią się ilością koktajli oraz liczbą dni, w których stosowany jest detoks organizmu metodą sokową. Trudno wskazać uniwersalny model żywienia sokami dla wszystkich osób. Detoks sokowy bowiem powinien być dostosowany do indywidualnych oczekiwań i potrzeb. Dlatego też dietę sokową należy spersonalizować do własnych preferencji. W przypadku pojawienia się trudności w określeniu, który wariant diety sokowej będzie najlepszy, można skorzystać z porady naszego dietka, który pozostaje do dyspozycji naszych klientów.

Dieta sokowa a efekt jojo

Dieta sokowa polega na spożywaniu płynnych posiłków w postaci soków, które są niskokaloryczne (dzienna podaż energetyczna ustalona została na 1000 kcal). Przejście na kilkudniowy detoks sokowy umożliwia niewielką redukcję wagi. Niemniej jednak detoksu sokowego nie należy traktować w kategoriach diety odchudzającej. Stosowana przez kilka dni dieta sokowa prowadzi do utraty kilku kilogramów, co jest wynikiem przede wszystkim znacznego ograniczenia kaloryczności posiłków oraz utratą wody z organizmu, ale nie spalania tłuszczu. Z tego powodu po zakończeniu detoksu sokowego i powrocie do normalnego planu żywienia w niedługim czasie z dużym prawdopodobieństwem utracone kilogramy znowu się pojawią. Nie jest to bezpośrednio związane z efektem jojo, ale zwiększeniem kaloryczności posiłków i ponownym nagromadzeniem wody w organizmie.

Odżywianie po diecie sokowej

Dieta sokowa to plan żywieniowy, który może być kontynuowany maksymalnie przez siedem/osiem dni. Po tym czasie należy powrócić do normalnego planu żywieniowego, który uwzględniać będzie zdrowe i regularne posiłki. Niemniej jednak warto wprowadzić ujemny bilans kaloryczny, a także stosować się do zasad zdrowego i regularnego odżywiania. Kontynuowanie zdrowych nawyków żywieniowych umożliwi dieta pudełkowa, w ramach której można zamówić Catering Optymalny, Catering Sport, Catering Ketogeniczny czy chociażby Catering SirtFood. Wiele wariantów żywieniowych umożliwia dopasowanie diety do własnych preferencji oraz oczekiwań i osiągnięcie zamierzonych celów.

Catering sokowy

Dieta sokowa to plan żywieniowy, który może być wdrożony we własnym zakresie. Niemniej jednak konieczność codziennego przyrządzania kilku koktajli może być nieco problematyczna. Rozwiązaniem wówczas jest MójCatering. W ofercie cateringu znajduje się dieta sokowa, w ramach której dostarczane są świeże soki wytwarzane metodą cold press z najwyższej jakości warzyw i owoców. Dzięki temu nie musisz martwić się o codzienne przyrządzanie koktajli i dobór kompozycji smakowych.

Jaka jest cena diety sokowej?

Dieta sokowa w ramach cateringu dietetycznego MójCatering uzależniona jest od wybranej liczby dni, a także ilości soków w ciągu dnia. Detoks sokowy w tym znaczeniu dostępny jest w opcji 4, 5, 6 lub 7 sztuk, które rozlewane są do butelek o pojemności 360 ml bądź 500 ml. Cena diety sokowej waha się od 243 zł do 309 zł za dzień. Cennik cateringu uzależniony jest od wybranego wariantu detoksu sokowego. Co ważne, detoks sokowy dostępny jest w jednej kaloryczności, która wynosi 1000 kcal. Sprawdź cennik ca

Najlepsza dieta sokowa: smaczna i zdrowa

Najlepsza dieta sokowa to taka, która przyrządzona jest z różnego rodzaju warzyw i owoców, a także nasion i ziół, które uzupełniają niedobory witamin i minerałów. Dzięki temu detoks sokowy może mieć realny wpływ na poprawę zdrowia. Ważne, aby soki spożywane w ramach detoksu były świeże. W MojCatering soki produkowane są metodą cold press, co zapewnia świeżość i doskonały smak koktajli.

Dieta sokowa: opinie

Dieta sokowa cieszy się dobrymi opiniami wśród osób, które zdecydowały się na wdrożenie tego typu detoksu. Krótkotrwała zmiana planu żywieniowego ma bowiem wiele niezaprzeczalnych zalet i może przyczynić się do trwałej zmiany nawyków żywieniowych. Jeśli chcesz poznać zdanie innych osób, koniecznie zapoznaj się z opiniami naszych zadowolonych klientów  – zamów dietę sokową i dołącz do ich grona.

Często zadawane pytania o dietę sokową

Czy na diecie sokowej można schudnąć?

Stosując dietę sokową można zredukować masę ciała od 0,5kg do 1kg w ciągu tygodnia. Skuteczna dieta sokowa powinna bazować na sokach surowych, wieloskładnikowych.

Co daje 3 dniowa dieta sokowa?

3-dniowy detoks sokowy pomaga w detoksykacji organizmu oraz redukcji wagi. Dieta Sokowa to doskonały wstęp do zdrowego odżywiania i zbilansowanej diety odchudzającej.

Czy dieta na sokach jest zdrowa?

Dieta sokowa stosowana przez odpowiedni czas i osoby niemające żadnych przeciwwskazań jest zdrowa i przynosi wiele korzyści. To ważne, żeby soki w diecie sokowej były niepasteryzowane i całkowicie naturalne.

Co to jest dieta sokowa?

Dieta sokowa to sposób oczyszczania organizmu, zakładający zastąpienie posiłków stałych przez obfitujące w witaminy i antyoksydanty napoje warzywno-owocowe. Dieta sokowa jest stosowana w celu oczyszczania organizmu i redukcji wagi.