Zamów dietę

Detoks Sokowy

cena od 97,65 zł / dzień
 • 1000
 • 1100
 • 1200
 • 1400
 • 1600
 • 1900
 • W opcji 4, 5, 6 lub 7 sztuk

Nasza dieta sokowa to idealny wstęp do zdrowej i zrównoważonej diety. Stosowana przez kilka dni pomaga w odchudzaniu i oczyszczaniu organizmu. Naturalne składniki, potężną ilość witamin i błonnika, przyspieszają metabolizm i jak twierdzą nasi klienci „działają cuda”.

Catering dietetyczny PREMIUM

W MojCatering.com.pl nie uznajemy kompromisów, a bezpieczeństwo produkowanej żywności jest dla nas absolutnym priorytetem. Wiemy, że nasi Klienci oczekują nie tylko smacznych i zdrowych posiłków, ale także najwyższej jakości produktów, przy zachowaniu pełnej świeżości dań i soków. Chcąc spełnić te oczekiwania wdrożyliśmy i certyfikowaliśmy system zarządzania bezpieczeństwem żywności HACCP, dzięki któremu masz pewność, że trafiają do Ciebie produkty najwyższej jakości. 

Wszystkie oferowane przez nas posiłki i soki tworzone są przez wykwalifikowaną kadrę technologów i doświadczonych dietetyków, którzy “zdrowe” tabelki wartości odżywczych zamienili w przepyszne potrawy i niezwykłe smoothies. To wybitni szefowie kuchni z najlepszych polskich restauracji dbają o każdy nawet najdrobniejszy szczegół by zadbać o podniebienie Twoje i Twoich bliskich.

Trustpilot ocena 4,3

Pozytywna ocena 4,8

Dietly 4,96 / 6897 ocen

1 miejsce wśród cateringów:
grudzień, styczeń, luty, marzec

Przykładowe menu

Smoothie z jarmużu i szpinaku

Smoothie z jarmużu

Odświeżające smoothie z jarmużu i szpinaku

Smoothie z mango

Smoothie z mango

Naturalnie słodkie smoothie z mango

Wiśniowe smoothie

Wiśniowe smoothie

Słodkie wiśniowe smoothie z malinami

Jagodowe smoothie

Jagodowy nektar młodości

Słodki jagodowy nektar z borówek i jagód

Pomarańczowy eliksir

Pomarańczowy eliksir

Pomarańczowy eliksir na mleczku kokosowym

Na czym polega dieta oparta o soki warzywno-owocowe?

Dieta sokowa stanowi obecnie jeden z najpopularniejszych planów żywieniowych, mających na celu uzupełnianie niedoborów witamin i składników mineralnych w organizmie. Polega ona na zastąpieniu stałych posiłków specjalnie przygotowanymi sokami, które bazują na najlepszej jakości owocach, warzywach, ziołach, przyprawach i superfoods. Płynna konsystencja posiłków znacznie ułatwia trawienie oraz przenikanie do organizmu składników odżywczych. Diety sokowe traktowane są często jako pierwszy krok do zmiany stylu życia i nawyków żywieniowych, a także jako sposób na odkrycie na nowo smaków naturalnych składników i produktów. Dzięki kilku wariantom diety sokowej, każdy ma szansę na dostosowanie jej do własnych oczekiwań i potrzeb.

Czym jest detoks sokowy?

Dieta sokowa stanowi rodzaj specjalnego planu żywieniowego, który bazuje na najwyższej jakości owocach oraz warzywach tłoczonych metodą cold press. Ta opcja żywieniowa polega na całkowitej eliminacji posiłków stałych i zastąpieniu ich dużą ilością naturalnych, odżywczych soków. Dzięki temu możliwe jest wsparcie pracy układu trawiennego, który podczas kuracji może odpocząć od trawienia ciężkiego jedzenia, takiego jak mięso czy tłuszcze. Co więcej, płynna konsystencja posiłku znacząco przyspiesza proces trawienia i przenikania do organizmu składników odżywczych. Nasza Dieta Sokowa to zestaw niezmiennych soków ułożonych w określone, niezmienne, pakiety. Oznacza to, że nie możesz wymieniać soków na stałe posiłki. Wymiana ich spowodowałaby brak możliwości osiągnięcia wyznaczonego przez Ciebie celu.

Efekty diety sokowej

Głównym celem i jednocześnie efektem diety sokowej jest uzupełnienie niedoborów witamin oraz składników mineralnych w organizmie. Wiąże się to bezpośrednio ze zmniejszeniem uczucia zmęczenia. Co więcej dieta ta wspomaga pracę układu trawiennego, dzięki dużej zawartości błonnika. Mądrze zbilansowana dieta sokowa wykazuje wiele korzyści, wśród których wymienić należy:

 • eliminację problemów ze snem,
 • poprawę kondycji skóry i paznokci,
 • wzmocnienie układu immunologicznego,
 • poprawę koncentracji i pamięci,
 • uzupełnienie niedoborów kluczowych witamin (C, B6 czy witaminy K), a także minerałów, błonnika pokarmowego, antyoksydantów oraz enzymów trawiennych.

Należy również wskazać, że dieta sokowa w znacznym stopniu przyczynia się do polepszenia ogólnego stanu zdrowia.

Ile można schudnąć na diecie sokowej?

Dieta sokowa to specjalny sposób żywienia, polegający na przyjmowaniu posiłków wyłącznie w postaci soków. Choć jest ona stosowana przede wszystkim w celu wzbogacenia organizmu w cenne witaminy i minerały, to efektem ubocznym jest również redukcja masy ciała. Okazuje się, że w ciągu pięciodniowej diety można stracić od 1-5 kg.

Czy dieta sokowa jest zdrowa?

Dieta sokowa może być idealnym wstępem do rozpoczęcia przygody z cateringiem dietetycznym.

Zaleca się, aby dieta sokowa trwała około 3-4 dni, natomiast nasi klienci często zamawiają ją na 5, a nawet 7 dni.

Pamiętaj, stosowana nawet przez krótki czas dieta oparta na sokach, może przyczynić się do wprowadzenia trwałych zmian w sposobie odżywiania, które przełożą się na długoterminowe korzyści zdrowotne.

Ile dni trwa dieta sokowa?: przebieg detoksu sokowego

Dieta sokowa to specjalna opcja żywieniowa, której celem jest wzbogacenie organizmu w witaminy, minerały oraz cenne związki – flawonoidy. Te ostatnie charakteryzują się silnymi właściwościami przeciwutleniającymi oraz prozdrowotnymi. Liczne badania naukowe dowiodły, że poszczególne rodzaje flawonoidów wykazują działanie przeciwnowotworowe, przeciwcukrzycowe, chronią przed miażdżycą czy łagodzą objawy menopauzy. To tylko wybrane przykłady tego, jak istotną rolę pełnią te cudowne związki w profilaktyce i terapii wielu chorób.  Natomiast dieta sokowa nie powinna trwać dłużej niż przez osiem dni. W przeciwnym razie może doprowadzić organizm do licznych niedoborów pokarmowych (białka, tłuszcze, węglowodany). Zakłada ona spożywanie od czterech do siedmiu posiłków, które złożone są z niesłodzonych soków warzywno-owocowych z dodatkiem nasion. Dzień należy ropoczynać od wypicia szklanki ciepłej wody z cytryną. W jadłospisie powinny dominować soki na bazie warzyw, szczególnie tych, które przygotowane są z zielonych liści. Słodsze soki natomiast powinny być spożywane na śniadanie, zaś na kolejne posiłki lepiej sprawdzą się te skomponowane z warzyw.

Dieta sokowa: wady i zalety

Wdrożenie na krótki czas modelu żywieniowego opartego wyłącznie na sokach wiąże się z wieloma korzyściami dla organizmu. Zaletą diety sokowej może być sam fakt przygotowania organizmu do racjonalnej i zdrowej diety, czyli rezygnacja z produktów wysokoprzetworzonych, tłustych potraw a także cukru, alkoholu i kofeiny. Stosowana nawet przez krótki czas dieta oparta na sokach, może przyczynić się do wprowadzenia trwałych zmian w sposobie odżywiania, które przełożą się na długoterminowe korzyści zdrowotne.

Najlepsza dieta sokowa w Polsce

Choć dieta sokowa bazuje na świeżych, warzywno-owocowych koktajlach, a jej celem jest poprawa samopoczucia, poprawienie trawienia, nabranie energii i poprawa ogólnego stanu zdrowia, to u niektórych osób kilkudniowe żywienie płynnymi posiłkami może wywołać niekorzystne skutki uboczne. Choć trwa ona jedynie kilka dni, silnie oddziałuje na organizm, co może powodować wystąpienie uczucia zmęczenia, drażliwości, zawrotów głowy, niskiego ciśnienia krwi, a niekiedy nawet zaparć. Co więcej, skutkiem drastycznego obniżenia podaży kalorii mogą być również napady głodu. Wiąże się to z ryzykiem zakończenia diety przed zaplanowanym czasem lub pojawienie się efektu jojo.

Przygotowanie do diety sokowej

Przed rozpoczęciem diety sokowej zalecany jest kilkudniowy okres przygotowawczy, którego celem jest zminimalizowanie szoku dla organizmu wywołanego drastyczną zmianą planu żywieniowego. W tym znaczeniu należy stopniowo rezygnować ze spożywania dań typu fast-food ale również mięsa, nabiału, pieczywa oraz alkoholu i wszelkich słodkich napojów. Menu poprzedzające dietę sokową powinno być oparte o sałatki a także surowe, gotowane lub marynowane warzywa oraz owoce. Istotnym elementem jest również eliminacja kawy oraz czarnej herbaty. Z tego względu wyłączenie tych naparów przed rozpoczęciem właściwej diety sokowej może ułatwić późniejsze przestrzeganie jej zaleceń. Zamiast mocnych naparów warto rozpoczynać dzień od szklanki ciepłej wody z cytryną, odrobiną cynamonu, pieprzu cayenne oraz imbiru. Taki napój dostarczy organizmowi wystarczającej dawki energii a także pobudzi metabolizm i rozgrzeje ciało. Celem ułatwienia wdrożenia diety sokowej warto w nią zaangażować pozostałych domowników, dzięki czemu zredukowane zostanie ryzyko sięgania po stałe posiłki. Przed dietą sokową nie należy również przeciążać organizmu, dlatego też aktywność fizyczna powinna być dostosowana do aktualnego samopoczucia oraz ogólnej kondycji.

Czy dieta sokowa jest zdrowa?

Nie ma konkretnych przeciwskazań do krótkotrwałego stosowania diety sokowej przez osoby zdrowe. Natomiast zalecamy każdemu, aby przed jej rozpoczęciem skonsultować się ze swoim lekarzem.

Ile się chudnie na detoksie sokowym?

Na diecie sokowej można schudnąć od 1 kg do nawet 5 kg w tydzień. Nasi klienci z reguły osiągają taki wynik. Wszystko uzależnione jest od indywidualnych predyspozycji i dotychczasowego planu żywieniowego. Jeśli zastanawiasz się ile schudnę na diecie sokowej – zadzwoń do naszych konsultantów, którzy z przyjemnością doradzą Ci, jak postępować aby dieta sokowa była maksymalnie efektywna.

Gdzie kupić dietę sokową?

Dietę sokową możesz zakupić poprzez nasza platformę www.mojcatering.com.pl

Któdietę sokową wybrać?

Istnieje wiele wariantów diet sokowych, które różnią się ilością koktajli oraz okresem ich trwania. Trudno wskazać uniwersalny model żywienia sokami dla wszystkich osób. Dieta sokowa bowiem powinna być dostosowana do indywidualnych oczekiwań i potrzeb. Dlatego należy ją spersonalizować do własnych preferencji. W przypadku pojawienia się trudności w określeniu, który wariant diety sokowej będzie najlepszy, można skorzystać z porady naszego dietetyka.

Dieta sokowa a efekt jojo

Dieta sokowa polega na spożywaniu płynnych posiłków, wyłącznie w postaci niskokalorycznych soków. Dzienna podaż energetyczna ustalona została na 1000 kcal. Przejście na kilkudniową dietę sokową umożliwia niewielką redukcję wagi. Niemniej jednak nie należy traktować jej w kategoriach diety odchudzającej. Stosowana przez kilka dni dieta sokowa prowadzi do utraty kilku kilogramów, co jest wynikiem przede wszystkim znacznego ograniczenia kaloryczności posiłków oraz utratą wody z organizmu ale nie spalania tłuszczu. Z tego powodu po jej zakończeniu i powrocie do normalnego planu żywienia istnieje duże prawdopodobieństwo, że utracone kilogramy szybko wrócą.. Nie jest to bezpośrednio związane z efektem jojo ale zwiększeniem kaloryczności posiłków i ponownym nagromadzeniem wody w organizmie.

Odżywianie po diecie sokowej

Dieta sokowa to plan żywieniowy, który może być kontynuowany maksymalnie przez siedem/osiem dni. Po tym czasie należy powrócić do normalnego schematu, gdzie uwzględnione będą zdrowe i regularne posiłki. Niemniej jednak warto wprowadzić ujemny bilans energetyczny, jeśli celem jest utrata nadmiernej masy ciała. Kontynuowanie zdrowych nawyków żywieniowych osiągniesz zamawiając jeden z naszych gotowych zestawów takich jak Zestaw Standardowy czy Odchudzający. Są to z góry narzucone, określone zestawy posiłków, ułożone w konkretne pakiety. Jeśli zależy Ci na wymianie posiłków to możesz zamówić jedną z naszych diet pudełkowych: Catering StandardowyCatering SportCatering Ketogeniczny czy chociażby Catering SirtFood. Wiele wariantów żywieniowych umożliwia dopasowanie diety do własnych preferencji oraz oczekiwań i co najważniejsze osiągnięcie zamierzonych celów.

Catering sokowy 

Dieta sokowa to plan żywieniowy, który może być wdrożony we własnym zakresie. Niemniej jednak konieczność codziennego przyrządzania kilku koktajli może być nieco problematyczna. Rozwiązaniem wówczas jest MójCatering. W naszej ofercie znajduje się dieta sokowa, w ramach której dostarczane są świeże soki wytwarzane metodą cold press w stałych, niezmiennych, składach. Do ich produkcji używamy najwyższej jakości warzywa oraz owoce. Dzięki temu nie musisz martwić się o codzienne przyrządzanie koktajli i dobór kompozycji smakowych.

Jaka jest cena diety sokowej? 

Dieta sokowa w ramach cateringu dietetycznego MójCatering uzależniona jest od wybranej liczby dni a także ilości soków w ciągu dnia. Dieta sokowa w tym znaczeniu dostępna jest w opcji 4, 5, 6 lub 7 sztuk, które rozlewane są do butelek o pojemności 360 ml bądź 500 ml. Jej cena waha się od 243 zł do 309 zł za dzień. Cennik uzależniony jest od wybranego wariantu. Co ważne, dieta sokowa dostępna jest w jednej kaloryczności, która wynosi 1000 kcal. Sprawdź cennik cateringu.

Ogólne informacje na temat diety sokowej

Najlepsza dieta sokowa: smaczna i zdrowa 

Najlepsza dieta sokowa to taka, która przygotowana jest z różnego rodzaju warzyw i owoców, a także nasion i ziół, które uzupełniają niedobory witamin i składników mineralnych. Dzięki temu może ona mieć realny wpływ na poprawę zdrowia. Ważne, aby soki spożywane w ramach diety były świeże. W Mój Catering soki produkowane są metodą cold press, co zapewnia świeżość i doskonały smak koktajli.

Dieta sokowa: opinie

Dieta sokowa cieszy się dobrymi opiniami wśród osób, które zdecydowały się na jej wdrożenie. Krótkotrwała zmiana planu żywieniowego ma bowiem wiele niezaprzeczalnych zalet i może przyczynić się do trwałej zmiany nawyków żywieniowych. Jeśli chcesz poznać zdanie innych osób, koniecznie zapoznaj się z opiniami naszych zadowolonych klientów  – zamów dietę sokową i dołącz do ich grona.

Czy na diecie sokowej można schudnąć?

Stosując dietę sokową można zredukować masę ciała od 0,5kg do 1kg w ciągu tygodnia. Skuteczna dieta sokowa powinna bazować na sokach surowych, wieloskładnikowych.

Co daje 3 dniowa dieta sokowa?

3-dniowy detoks sokowy pomaga w detoksykacji organizmu oraz redukcji wagi. Dieta Sokowa to doskonały wstęp do zdrowego odżywiania i zbilansowanej diety odchudzającej.

Czy dieta na sokach jest zdrowa?

Dieta sokowa stosowana przez odpowiedni czas i osoby niemające żadnych przeciwwskazań jest zdrowa i przynosi wiele korzyści. To ważne, żeby soki w diecie sokowej były niepasteryzowane i całkowicie naturalne.

Co to jest dieta sokowa?

Dieta sokowa to krótkotrwały plan żywieniowy, zakładający zastąpienie posiłków stałych przez obfitujące w witaminy i antyoksydanty napoje warzywno-owocowe.

Jakie są przeciwwskazania do diety sokowej?

Dieta sokowa to modna dieta, która w ostatnim czasie zyskała miano skutecznej i szybkiej diety odchudzającej. Choć ta dieta może być korzystna dla niektórych osób należy pamiętać o przeciwwskazaniach i ewentualnych zagrożeniach, które należy wziąć pod uwagę:

 1. Dieta sokowa może być niebezpieczne dla osób, które już mają niedowagę lub są zmagają się z problemami związanych z niedożywieniem. Dieta sokowa stosowana przez długi czas może prowadzić do niedoborów składników odżywczych i osłabienia organizmu.
 2. Osoby z nadwrażliwością na cukier lub cukrzycą powinny być ostrożne z dietą sokową, a jej stosowanie powinny uzależnić od opinii swojego lekarza. Soki mogą zawierać duże ilości cukru, co może powodować gwałtowny wzrostu poziomu glukozy we krwi. 
 3. Osoby, które skarżą się na problemy trawienne powinny skonsultować się z lekarzem. Dieta sokowa może być niebezpieczna dla osób z wrzodami żołądka, reflukse, żołądkowym lub innymi schorzeniami przewodu pokarmowego. 
 4. Kobiety w ciąży lub podczas laktacji powinny skonsultować stosowanie diety sokowej z lekarzem. Nasze klientki, które decydują się na dietę sokową zazwyczaj domawiają jeden posiłek dziennie. Jelni masz pytania to koniecznie skontaktuj się z naszym dietetykiem. 
 5. Osoby z chorobami nerek, wątroby, serca, układu immunologicznego lub przyjmujące określone leki, przed rozpoczęciem diety powinny skonsultować się z lekarzem.

Co jeśli źle się czuje na diecie sokowej?

Jeśli na diecie sokowej odczuwasz dyskomfort koniecznie skontaktuj się z naszym dietetykiem. Najczęstszym problemem naszych klientów jest podjadanie produktów, które nie są zalecane podczas diety sokowej.

Ile dni mogę być na takiej diecie?

Nasi klienci najcześciej korzystają z diety sokowej między 3 a 5 dni. Oczywiście są osoby, które zamawiają dietę na 1 dzień jak i na 7. 

Kto ma wskazania do diety sokowej?

Dietę sokową najcześciej wybierają osoby, które chcą schudnąć, pozbyć się złogów z jelit, jak i te, które chcą rozpocząć zdrowo się odżywiać. Jak twierdzą nasi klienci, dieta sokowa pomaga im skurczyć żołądek i opanować łaknienie. Płaski brzuch to również motywacja do dalszej, zdrowej i racjonalnej diety.

Bibliografia:

 • Bub A, et al. Fruit juice consumption modulates antioxidative status, immune status and DNA damage. The Journal of nutritional biochemistry. 2003;14:90–98;
 • Gwóźdź E, Gębczyński P.: Prozdrowotne właściwości owoców, warzyw i ich przetworów. Post Fitoter; 2015. (16)4: 268-271;
 • Klein A V., Kiat H (2015) Detox diets for toxin elimination and weight management: A critical review of the evidence. J Hum Nutr Diet. 28:675–686;
 • Henning S.M., et al. (2017) Health benefit of vegetable/fruit juice-based diet: Role of microbiome: 2167.