Zamów dietę

Kalkulator wody

Aby obliczyć dzienne zapotrzebowanie na wodę, uzupełnij poniższe dane:

Twoje dzienne zapotrzebowanie na wodę wynosi:

---
Zmień swoje nawyki żywieniowe i zadbaj o zdrowie!

Uzyskany wynik uwzględnia również wodę zawartą w produktach spożywczych. Ich udział wynosi około 15-20% całkowitej zalecanej ilości. Jeżeli uzyskany wynik budzi Twoje wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z naszym Dietetykiem.

Kalkulator wody – oblicz zapotrzebowanie organizmu na wodę

Dzienne zapotrzebowanie organizmu na wodę ma kluczowe znaczenie dla zdrowia i kondycji Twojego organizmu. Woda jest bardzo ważnym elementem składowym ludzkiego ciała, dlatego jej niedobory mogą skutkować pojawieniem się poważnych problemów zdrowotnych. Skorzystaj z naszego kalkulatora picia wody i upewnij się, że każdego dnia wypijasz wystarczającą jej ilość, żeby zaspokoić swoje potrzeby. Oferujemy nie tylko wysokiej jakości catering i stałe zestawy – chcemy przede wszystkim pomóc Ci zadbać o Twoje zdrowie.

Dlaczego warto znać dzienne zapotrzebowanie na wodę?

Średnie dobowe zapotrzebowanie na wodę jest uzależnione m.in. od masy ciała. Organizm dorosłego człowieka w ok. 70% składa się z wody, dlatego jej brak bardzo szybko prowadzi do odwodnienia. Kalkulator dziennego zapotrzebowania na wodę pomoże Ci zadbać o odpowiednią podaż płynu – upewnij się, że codziennie zapewniasz swojemu ciału wystarczającą ilość wody.

Dlaczego to takie ważne?

Zapotrzebowanie człowieka na wodę nierozerwalnie wiąże się z ważnymi funkcjami, jakie odgrywa ona w Twoim organizmie. Woda ma wpływ na sprawną pracę jelit oraz temperaturę ciała. Poza tym, oczyszcza organizm – za pośrednictwem wody możliwe jest usunięcie produktów przemiany materii. Wchodzi ona również w skład płynu mózgowo-rdzeniowego, więc ma kluczowe znaczenie dla ochrony mózgu, ale zabezpiecza również inne ważne organy: gałkę oczną i rdzeń kręgowy. Co więcej, to właśnie za pośrednictwem wody, komórki ludzkiego ciała są zaopatrywane w niezbędne składniki pokarmowe.

Dzienne zapotrzebowanie organizmu człowieka na wodę, poza masą ciała, jest uzależnione również od wielu innych czynników, takich jak: warunki pogodowe, zwłaszcza upały, aktywność fizyczna itp. Jednocześnie należy pamiętać, że woda znajduje się także w napojach, które wypijasz oraz spożywanych pokarmach stałych.

Nie zapominaj, że szkodliwy może okazać się dla Ciebie nie tylko niedobór, ale również nadmiar wody. Zbyt duża objętość wypijanych płynów może spowodować, że nerki nie będą w stanie ich skutecznie przefiltrować. Wodę warto pić niewielkimi łykami, dzięki czemu Twój organizm lepiej ją zaabsorbuje.

Zapotrzebowanie na wodę dla dzieci

Zapotrzebowanie na wodę dzieci, podobnie jak w przypadku osób dorosłych, jest uzależnione przede wszystkim od masy ciała dziecka. Jednocześnie warto pamiętać o tym, że zapotrzebowanie może rosnąć w sytuacjach, w których organizm odnotowuje duże straty płynów, na przykład, jeżeli dziecko ma gorączkę, biegunkę lub wymiotuje. Zachęcając dziecko do picia wody, umożliwiasz maluchowi wyrobienie pozytywnych nawyków żywieniowych.

Ile wody należy pić dziennie? Kalkulator pomoże Ci obliczyć Twoje zapotrzebowanie

Jeżeli nie wiesz, jak obliczyć Twoje zapotrzebowanie na wodę, skorzystaj z naszego kalkulatora. Uzupełniając podstawowe dane, szybko sprawdzisz, czy odpowiednio dbasz o nawodnienie swojego organizmu. Kalkulator wskazuje dobowe zapotrzebowanie na wodę – na podstawie uzyskanych danych będziesz w stanie stwierdzić, czy musisz wprowadzić zmiany w swoich dotychczasowych nawykach. Nasz kalkulator wody do picia to bardzo intuicyjne narzędzie – wystarczy chwila, żeby zobaczyć miarodajny wynik. Kalkulator wody do wypicia jest świetnym sposobem na skontrolowanie czy podaż płynów jest w Twoim przypadku faktycznie wystarczająca.

Nasza oferta cateringu to szeroki wybór gotowych zestawów i diet dostosowanych do potrzeb klientów. Właśnie dlatego, poza kalkulatorem spożycia wody, w trosce o Twoją wygodę, przygotowaliśmy również specjalny kalkulator diet, dzięki któremu szybko dobierzesz opcję pozwalającą Ci na osiągnięcie zamierzonych efektów.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Gość
Tomek
2 lat temu

NIgdy wcześniej nie korzystałem z kalkulatora wody. Jestem w totalnym szoku, bo okazało się, że piję totalnie za mało wody! Za mało o 1,5 litra .. nie wiem jak to zrobię, ale już od dziś zamawiam espresso na butelkę wody 🙂

Surface
Newsletter
Salad

Masz pytania?

Nasi dietetycy są po to żeby Ci pomóc. Napisz do nas lub zadzwoń – chętnie pomożemy w doborze odpowiedniego pakietu.

Jesteśmy od pon. do pt. w godz.: 8:00 – 16:00