Przepisy na śniadania niskowęglowodanowe i bez węglowodanów
Śniadanie jest pierwszym i zdecydowanie najważniejszym posiłkiem dnia. Odpowiednio zbilansowane śniadanie powinno dostarczyć do organizmu niezbędnych składników mineralnych, będąc jednocześnie źródłem energii na cały dzień. Chcesz wiedzieć, jak przygotować zdrowe śniadanie bez węglowodanów lub z ich minimalną ilością? Jakich produktów low carb użyć, aby po zjedzeniu śniadania przez kilka najbliższych godzin nie odczuwać łaknienia, które zmusza do sięgania po niezdrowe przekąski? Koniecznie przeczytaj nasz tekst. Jeśli jednak zdecydujesz, że nie masz czasu na zakupy i gotowanie to koniecznie sprawdź naszą Dietę Niskowęglowodanową, która została przygotowana przez zespół wykwalifikowanych dietetyków, którzy nie tylko zadbali o smak potraw, ale również odpowiednie makroskładniki. Nasza propozycja dostarcza miedzy 10 a 20% węglowodanów na dzień, co oznacza, że osoby, które czują dyskomfort po zjedzeniu dużej ilości węglowodanów, będą czuć się znacznie lepiej!
Śniadanie bez węglowodanów
Śniadanie niskowęglowodanowe jest oparte głównie na białkach i tłuszczach, a ilości węglowodanów w zależności od dobranego modelu dietetycznego nie powinna przekraczać 25% . W przypadku śniadania bez węglowodanów węglowodany powinny stanowić nie więcej niż 10%. Śniadanie low carb zapewnia odpowiednio niskie wchłanianie się glukozy do krwiobiegu, dzięki czemu ta nie odkłada się w organizmie, a tym samym nie powoduje wzrostu tkanki tłuszczowej. Spożywanie śniadań niskowęglowodanowych pomaga w zrzuceniu wagi. Oczywiście bardzo ważna jest również regularna aktywność fizyczna oraz wypijanie odpowiedniej ilości wody.
Pomysły na śniadanie low carb
Śniadanie bez węglowodanów do pracy powinno zawierać odpowiednią wartość energetyczną. Odpowiednia ilość kalorii i makroskładników w śniadaniu sprawi, że będziesz syty i pełen energii przez długi czas. Śniadanie low carb sprawdzi się zarówno w diecie mięsnej, jak i wegetariańskiej. W MojCatering.com.pl przygotowujemy codziennie inne, zróżnicowane menu, a ulubione śniadania w diecie niskowęglowodanowej to:
- Keto bułka z pastą jajeczną, sałatka z kurczakiem, sok z warzyw.
- Sałatka z tuńczykiem, placki twarogowe, mus owocowy.
- Jajka z boczkiem, placki z mąki migdałowej.
Przepis na szybkie śniadanie w diecie niskowęglowodanowej
Szybkim śniadaniem low carb może okazać się także keto pizza, taka jak dostępna w MójCatering.com.pl. Jej przygotowanie nie zajmuje więcej niż 30 minut. Do wykonania pizzy potrzebujemy:
- 5 jaj,
- 2 łyżki mąki kokosowej,
- 3 szklani startego kalafiora,
- 1 łyżka proszku do pieczenia,
- kurczak, boczek, awokado, zioła, oliwa z oliwek, awokado.
Przygotowanie szybkiego śniadania low carb jest bardzo proste. W misce należy rozbić jaja, dodać mąkę, starty kalafior i proszek do pieczenia. Całość miksujemy i odstawiamy na 6 minut, aby ciasto zgęstniało. W tym czasie rozgrzewamy piekarnik do 220 stopni. Formujemy placek i układamy na nim resztę składników. Po 15 minutach pieczenia możemy cieszyć się gotowym śniadaniem bez węglowodanów. Możesz również przygotować opcję wegetariańską z serem, oliwkami i rukolą.
Powyższe śniadania możesz przygotować wcześniej i zabrać ze sobą do pracy. Śniadania z niską zawartością węglowodanów są odpowiednie dla osób w każdym wieku.
Pokochaj śniadania low carb!
Alternatywą dla domowych śniadań niskowęglowodanowych będą gotowe opcje dietetyczne, przygotowane w oparciu o standardy low carb lub zgodnie z zasadami diety ketogenicznej. Tego typu śniadania niskowęglowodanowe będą idealnym rozwiązaniem dla zapracowanych osób, które nie mają czasu na gotowanie lub tych, które w kuchni nie czują się zbyt pewnie. Wprowadzenie w życie śniadań low crab lub diety keto to nie tylko redukcja wagi, dbanie o linie, czy skuteczna ochrona przed podjadaniem, ale również:
- regeneracja włosów, skóry i paznokci,
- zapobieganie chorobom układu sercowo-naczyniowego, wspomaganie leczenia Alzheimera, padaczki, autyzmu czy choroby Parkinsona,
- poprawa efektywności pracy, zwiększenie koncentracji,
- poprawa stanu zdrowia oraz podniesienie poziomu odporności organizmu
Wybierając dietetyczny catering będziesz miał okazję spróbować smacznych i zdrowych śniadań każdego dnia. W ofercie MójCatering dostępna jest dieta niskowęglowodanowa, która pomoże Ci schudnąć i przywróci energię i dobre samopoczucie na każdy dzień. Różnorodność diet gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Cennik cateringu zależy od rodzaju diety, ilości kalorii oraz ilości posiłków.
Co na śniadanie w diecie niskoweglowodanowej?
Postaw na produkty o wysokiej zawartości tłuszczy i białek. Na diecie nisko węglowodanowej sprawdzą się takie produkty jak: śmietana tłusta, mięso, twaróg, kefir, serek wiejski, awokado, orzechy, sery, jaja, ryby oraz większość warzyw.
Co zamiast Węglowodanów na śniadanie?
Skorzystaj ze zdrowych zamienników. Postaw na warzywa, które zawierają niską ilość węglowodanów. Zamiast tradycyjnego pieczywa, wybierz keto bułki lub keto tortillę. Zamiast na produktach węglowodanowych, bazuj na jajach, mięsach, rybach i orzechach.
Najciekawsze wpisy na naszym blogu:
Warzywa niskowęglowodanowe – co jeść przy diecie low carb?
Kolacje bez węglowodanów i niskowęglowodanowe – przepisy
Owoce niskowęglowodanowe – które owoce jeśc na diecie low carb?!
Dieta Kwaśniewskiego (optymalna) – przepisy, jadłospis
Dieta Kwaśniewskiego (optymalna) – zasady, efekty, skuteczność
Jak schudnąć do wakacji – ćwiczenia, dieta
Jak schudnąć w tydzień – co jeść i jak ćwiczyć?
Jak schudnąć z ud – domowe sposoby, ćwiczenia, dieta
Jak schudnąć z twarzy – ćwiczenia, dieta
Dieta na paznokcie – co jeść na zdrowe i mocne paznokcie?