Zamów dietę

Fleksitariańsko

cena od 82,95 zł / dzień
 • 1500
 • 1800
 • 2000
 • 2200
 • 2500
 • 5 posiłków

Zestaw Fleksitaiańsko jest optymalnym sposobem żywienia dla osób, które chcą odnieść korzyści z roślinnej diety, jednocześnie nie rezygnując całkowicie ze spożycia mięsa. Jest to idealny sposób żywienia dla osób chcących wzmocnić cały organizm, a dzięki codziennemu koktajlu na bazie ashwagandhy, wspomóc działanie mózgu i układu nerwowego. 

 • 15-20

  % energii z białka

 • 25-35

  % energii z tłuszczy

 • 45-55

  % energii z węglowodanów

Catering dietetyczny PREMIUM

W MojCatering.com.pl nie uznajemy kompromisów, a bezpieczeństwo produkowanej żywności jest dla nas absolutnym priorytetem. Wiemy, że nasi Klienci oczekują nie tylko smacznych i zdrowych posiłków, ale także najwyższej jakości produktów, przy zachowaniu pełnej świeżości dań i soków. Chcąc spełnić te oczekiwania wdrożyliśmy i certyfikowaliśmy system zarządzania bezpieczeństwem żywności HACCP, dzięki któremu masz pewność, że trafiają do Ciebie produkty najwyższej jakości. 

Wszystkie oferowane przez nas posiłki i soki tworzone są przez wykwalifikowaną kadrę technologów i doświadczonych dietetyków, którzy “zdrowe” tabelki wartości odżywczych zamienili w przepyszne potrawy i niezwykłe smoothies. To wybitni szefowie kuchni z najlepszych polskich restauracji dbają o każdy nawet najdrobniejszy szczegół by zadbać o podniebienie Twoje i Twoich bliskich.

Trustpilot ocena 4,3

Pozytywna ocena 4,8

Dietly 4,96 / 6897 ocen

1 miejsce wśród cateringów:
grudzień, styczeń, luty, marzec

Przykładowe menu

Soczewica czarna

Czarna soczewica z indykiem

Kotlet z indyka pieczony na grillu z czarną soczewicą

Pieczona dynia

Pieczona dynia

Aromatyczna pieczona dynia z kefirem i nasionami granatu

Pizza z kalafiora

Pizza z kalafiora

Lekka pizza kalafiora na cieście z orkiszu

domowe sposoby na przełyk barretta

Zupa miso

Zupa miso z makaronem ryżowym i świeżym warzywami

Tapioka z mango

Deser z tapioki i mango

Deser z tapioki i mango z naturalną wanilią

Zestaw Fleksiteriańsko od MójCatering

MójCatering ma wielo letnie doświadczenie w produkcji zdrowej żywności. To my jako piersi wśród firm oferujące zdrowe pudełka zauważyliśmy trend jakim jest dieta fleksiteriańska. Po miesiącach testów zdecydowaliśmy się ja wprowadzić do naszej stałej oferty. Zestaw Fleksiteriańsko składa się z określonych posiłków, których nie można wymieniać, ponieważ kłóciłoby się to z ideą tej opcji żywieniowej. Oznacza to, że otrzymasz pod nas określone, specjalnie przygotowane, zestawy, które nie tylko będą zdrowe, ale będą również wyśmienicie smakować.

Menu posiłków do zestawu Fleksiteriańko powstało dzięki współpracy MójCatering z wybitnym dietetykiem i ekspertem od biohackingu Michałem Undrą. Michał od wielu lat zajmuje się pacjentami, którzy dbają o swoje zdrowie psychiczne i wydajność mózgu.

Z czego składa się dieta dla Mózgu (MIND) czyli Zestaw Fleksiteriańsko od MójCatering

Zestaw fleksitariańsko obejmuje przede wszystkim menu wegetariańskie, z okazjonalnym włączeniem mięsa lub ryb.

Nasze gotowe zestawy oparliśmy na flexitarianizmie, żeby zmniejszać ilość tłuszczu nasyconego w diecie, a zastępować go tłuszczami nienasyconymi. Ma ona pięć posiłków, co wspiera regulację poziomu glukozy we krwi. Dodatkowo do zestawów dołączamy specjalne koktajle, które wspierają pracę mózgu i zmniejszają reakcję stresową.

Teraz kilka informacji ogólnych na temat Diety fleksiteriańskiej.

Dieta fleksitariańska, na czym polega

Dobrze zbilansowana dieta fleksitariańska ma za zadanie dostarczyć do organizmu wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Głównym celem jej stosowania jest utrzymanie samopoczucia w dobrej kondycji, poprzez prawidłową pracę mózgu. Dieta dobra dla mózgu  pozytywnie  wpływa na koncentrację i pamięć. Odpowiednio skomponowane posiłki w fleksitariańskiej diecie pozytywnie wpłyną również na przemianę materii, a tym samym na proces odchudzania. Dieta fleksitariańska jest pewnego rodzaju odmianą diety wegetariańskiej i to właśnie składniki dozwolone w diecie wege, są podstawą diety fleksi. Jednak ten rodzaj diety dopuszcza spożywanie mięsa w niewielkiej ilości. Zwolennicy takiego sposoby odżywiania doceniają wartości odżywcze, jakie są w produktach mięsnych, dlatego nie decydują się na całkowite odrzucenie ich ze swojego menu. Połączenie produktów typowych dla diety wege oraz mięsa, pozwala na skomponowanie pełnowartościowych, odżywczych posiłków, które sprawiają, że zdecydowanie ten rodzaj odżywiania może być nazwany dietą zdrową dla mózgu. Pięć posiłków dziennie to fundament zdrowej diety flexitariańskiej. Trzymanie się tego założenia, zredukuje poziom glukozy we krwi, a przede wszystkim uchroni przed przejedzeniem, a więc zniweluje do minimum uczucie ociężałości, rozdrażnienie czy brak skupienia. Głównym paliwem w diecie dla mózgu są warzywa i owoce. Regularne jedzenie tych produktów pozwoli zachować stabilny poziom energii przez całą dobę, poprawi koncentrację oraz pozytywnie wypłynie na cały układ nerwowy .

Dieta fleksitariańska, która odżywia mózgu – catering dietetyczny

Sposób odżywiania wpływa nie tylko na Twój wygląd, ale również na Twoje zdrowie i odpowiednią pracę mózgu. Dlatego bardzo ważne jest, aby przy wyborze diety, szczególnie tej odchudzającej, kierować się nie tylko efektami, ale także tym, aby była dobrze zbilansowana, a przy tym zdrowa. W dzisiejszym artykule skupimy się na diecie fleksitariańskiej. Odpowiednio dobrana dieta fleksitariańska wpływa na pracę mózgu, dlatego zwana jest również dietą dla mózgu. Fleksi dieta opiera się na podobnych zasadach, jak dieta wegetariańska, jednak od czasu do czasu, dozwolone jest spożycie produktów mięsnych. Gama produktów, z których można korzystać będąc na tej diecie jest bardzo szeroka, dlatego grono jej zwolenników stale rośnie.

Czy dieta może wpływać na zmęczenie? 

Zdecydowanie tak! Na pewno odczuwałeś zmęczenie i senność, problemy z koncentracją po dużym posiłku. A być może zdarzyło Ci się, że nie jadłeś przez kilka godzin i czułeś się bardzo rozdrażniony, nie mogłeś się na niczym skupić, a głód przyćmiewał wszystkie inne zmysły. To bardzo obrazowe przykłady tego, jak odżywianie może wpływać na samopoczucie.

Odpowiednio dobrana dieta, która zawiera składniki zdrowe i niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego mózgu (kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-9, aminokwasy, polifenole, antyoksydanty) może poprawiać koncentrację, hamować zjazdy energetyczne, a dodatkowo długofalowo korzystnie wpływać na strukturę i pracę mózgu.

Trend: Fleksiterianie i zdrowy umysł

Mózg kontroluje przebieg procesów życiowych, jest uważany za najważniejszy organ w ludzkim ciele, który jest swoistym magazynem, bazą danych naszego życia. Chcąc zadbać o kondycję mózgu, trzeba na bieżąco dostarczać mu niezbędnych składników mineralnych, witamin i zdrowych tłuszczy roślinnych. Dieta fleksitariańska za sprawą odpowiednio dobranych produktów wspiera mózg. Zawiera znacznie mniej cholesterolu i kwasów tłuszczowych nasyconych. Skutecznie zastępują je witaminy, minerały i tłuszcze nienasycone, przez co ludzki organizm lepiej funkcjonuje. Utrzymanie umysłu i ciała w dobrej kondycji zawdzięcza się dzięki stosowaniu odpowiednich produktów, jednak nie można zapominać również o regularności. Pozwoli to uniknąć efektu obciążenia żołądka oraz zmniejszy ryzyko nagłego spadku i wzrostu poziomu glukozy we krwi. Jeśli Ty również chcesz ograniczyć spożycie mięsa, ale nie chcesz z niego rezygnować na stałe i szukasz diety, która będzie zdrowa i pełnowartościowa, koniecznie spróbuj tego zestawu.  Koniecznie jest dobranie odpowiedniej liczby kalorii, dlatego decydując się na dietę z cateringu warto skorzystać z pomocy w doborze diety. Doskonale sprawdzi się dostępny kalkulator cateringu.

Na co jest dobra dieta fleksiteriańska?

– stabilny poziom energii przez cały dzień,
– wysoka koncentracja,
–długotrwałe wsparcie zdrowia mózgu i układu nerwowego.

Jaka jest różnica między dietą wegetariańską a dieta fleksiteriańską?

Dieta flexitariańska to styl jedzenia, który zachęca do diety podobnej do wegetarianizmu. Różnica polega jednak na tym, że dieta flexitariańska pozwala na umiarkowane spożycie mięsa i innych produktów zwierzęcych.

To właśnie połączenie „elastyczności” i „weganizmu” dało nazwę tej wspaniałej diety.

Dieta Śródziemnomorska i dieta DASH

Dieta Fleksiteriańska kładzie nacisk na potencjalne korzyści zdrowotne i środowiskowe płynące z wegetarianizmu, ale stosuje elastyczne podejście, które pozwala ludziom spożywać umiarkowane ilości mięsa i innych produktów zwierzęcych.

Dzięki temu dieta jest mniej restrykcyjna, co może pozwolić na większą zmienność i ułatwić przestrzeganie diety. Może to być odpowiednia opcja dla osób, które chcą dodać do swojej diety więcej produktów pochodzenia roślinnego, nie rezygnując z mięsa.

 

Czy istnieją możliwe zagrożenia dla zdrowia podczas stosowanie diety fleksiteriańskiech?

Jest mało prawdopodobne, aby dana osoba odczuła negatywny wpływ na zdrowie w wyniku stosowania posiłków z zestawu fleksitariarskiego z odpowiednim planowaniem i zrozumieniem.

Jednak odżywianie głównie wegetariańskie może narazić ludzi na ryzyko niedoborów składników odżywczych. Według starszego badania restrykcyjna lub monotonna dieta wegetariańska może skutkować niedoborami żywieniowymi.

Dieta Mind – opcja dieta Fleksiteriańska dla kogo jest najlepsza?

Dieta kładzie nacisk na potencjalne korzyści zdrowotne i środowiskowe płynące z wegetarianizmu, ale stosuje elastyczne podejście, które pozwala ludziom spożywać umiarkowane ilości mięsa i innych produktów zwierzęcych.

Dieta fleksitariańska obejmuje przede wszystkim dietę wegetariańską, z okazjonalnym włączeniem mięsa lub ryb.

Korzyści stosowania diety fleksitariańskiej:

– obniżenie ciśnienia krwi,
– zmniejszenie masy ciała,
– poprawienie zdrowia metabolicznego,
– zmniejszenie ryzyka zachorowania na cukrzycę typu 2,
– pomoc w chorobach zapalnych jelit, takich jak choroba Leśniowskiego-Crohna.

Międzynarodowa Rada Informacji o Żywności identyfikuje również kilka potencjalnych korzyści zdrowotnych, takich jak:

– pomoc w odpowiednim spożyciu błonnika, co może pomóc w trawieniu i wchłanianiu składników odżywczych,
– zmniejszenie ryzyka wystąpienia choroby sercowo-naczyniowej u danej osoby,
– pomaganie osobie w uzyskaniu wystarczającej ilości witamin i składników mineralnych poprzez dietę kładącą nacisk na owoce, warzywa, nabiał, produkty pełnoziarniste i szereg mogą doświadczać osoby z wegetarianizmem, takie jak niedobory żelaza, cynku i witaminy B12.

Istotne jest również to, że spożywanie mięsa z umiarem może przezwyciężyć niedobory żywieniowe, których mogą doświadczać osoby z wegetarianizmem, takie jak niedobory żelaza, cynku i witaminy B12.

Dieta fleksitariańska, co można jeść?

Zdrowa dieta dla mózgu powinna wspierać cały organizm. Tak właśnie działa dieta fleksitariańska. Chroni przed chorobami układu krążenia, cukrzycą czy nowotworami. Jest to możliwe dzięki spożywaniu dużej ilości produktów roślinnych. W diecie mile widziane są rośliny strączkowe, jak np. fasola, bób, soja, groch, czy ciecierzyca. Dostarczą one dużej ilość białka i błonnika. Zalecane są również wszelkiego rodzaju warzywa i owoce, w niemalże każdej postaci. Dostarczają one do organizmu wielu cennych witamin i minerałów. Z kolei odpowiedni i stabilny poziom witamin i składników mineralnych  w organizmie,  pozytywnie wpływa na prace mózgu. Jest to bez wątpienia kolejny dowód na to, ze to właśnie fleksitariański styl odżywiania jest idealną dietą dla rozwoju mózgu. Dieta dla mózgu powinna zawierać nie tylko warzywa i owoce. Cichym „bohaterem” diety flexitariańskiej jest mięso. Jego połączenie z roślinami skutecznie wzmacnia organizm i pozwala dostarczyć minerałów, których nie oferują produkty roślinne. Ponadto w diecie korzystnej dla mózgu mile widziane są:

 • Tofu, jaja, orzechy czy nasiona, których wartości odżywcze skutecznie zastępują mięso.
 • Płatki owsiane, brązowy ryż, kasze, pieczywo razowe, makarony, które wzbogacają organizm o witaminy z grupy – B, żelazo, cynk oraz magnez.
 • Produkty mleczne, które zwiększają poziom białek i wapnia.
 • Ryby, które sprawdzają się jako świetny zamiennik mięsa i są bogate w kwasy omega-3 wspomagające serce.

Nie musisz ograniczać się do jednych i tych samych produktów. Oferowany przez nas Zestaw Fleksitariańsko daje naprawdę duże możliwości. Jeśli jednak nie masz pomysłu na gotowanie fleksitariańskich posiłków, doskonałym rozwiązaniem będzie MójCatering. Daj sobie szansę i sprawdź, czy ten styl odżywiania jest dla Ciebie i zamów nasze pudełka już dziś!

Zestawy fleksiteriańskie dobre dla środowiska

Warto wspomnieć, iż korzystanie z naszych gotowych zestawów wpływa również na środowisko. Pudełka, w których dostarczane są posiłki wykonane są z materiałów nadających się do recyklingu, bądź są biodegradowalne. Zamawianie gotowych zestawów korzystnie wpływa także na obniżenie marnowanej żywności, ponieważ zamówione porcje odpowiadają dziennej ilości zapotrzebowania na jedzenie. Menu odpowiednie dla mózgu, działające na cały organizm, wygodne, szybkie, a do tego pozytywnie wpływające na środowisko. Brzmi świetnie, prawda?  

Często zadawane pytania o dietę fleksitariańska

Na czym polega dieta fleksitariańska?

Dieta fleksitariańska polega na spożywaniu głównie produktów roślinnych oraz ograniczeniu spożycia mięsa czerwonego, drobiu i ryb. Dieta fleksitariańska to elastyczny styl jedzenia, który kładzie nacisk na spożywanie dużej ilości warzyw i owoców oraz spożycie napojów roślinnych, zawiera nabiał i jajka oraz zachęca do rzadszego spożywania mięsa. W diecie fleksitariańskiej nie ma ustalonych celów dotyczących kalorii ani makroskładników.

Czy fleksitarianizm jest zdrowy?

Dieta fleksitariańska przynosi wiele korzyści zdrowotnych, m.in.: ogranicza ryzyko chorób nowotworowych, chorób układu krążenia, nadwagi czy cukrzycy typu 2. W USA dieta fleksiteriańska została wybrana jako druga najzdrowsza dieta dla ludzi, gdyż bazuje na zdrowych i nieprzetworzonych produktach z ograniczeniem spożycia mięsa. Dieta flexitariańska jest zasadniczo elastyczną alternatywą dla bycia wegetarianinem.

Jak przejść na fleksitarianizm

Przejście na dietę fleksitariańską powinno odbywać się poprzez stopniowe ograniczanie spożycia mięsa oraz zwiększenie porcji warzyw w dziennym jadłospisie. Przykładowy posiłek na diecie fleksiteriańskiej to: pieczony łosoś z ziemniakami i parowaną cukinią z dodatkiem oliwy z oliwek.

Co to znaczy flaxitarian?

Fleksitarianizm to osoba odżywiająca się w sposób polegający na ograniczeniu się do okazjonalnego spożywania mięsa oraz bazowaniu na produktach roślinnych.