Sportowiec na diecie pudełkowej #WEGE
Dieta dla sportowca musi zawierać dużo białka. Jeśli nie chcesz jeść mięsa i samodzielnie przygotowywać posiłków wybierz sportową dietę pudełkową. Nasza dieta jest nie tylko niezwykle smaczna, ale również różnorodna i zbilansowana. Jako jedni z niewielu firm na rynku oferujemy dietę pudełkowa sportową gdzie jest aż 30% białka.
Sportowiec na diecie wegetariańskiej
Można? Oczywiście. Ale w dalszym ciągu budzi to wiele kontrowersji. Dlaczego? Ponieważ, wiele osób nie wyobraża sobie, że catering dietetyczny oparty na produktach takich jak ciecierzyca czy tofu, mógłby zaspokoić tak wygórowane potrzeby żywieniowe osoby aktywnej fizycznie… A co dopiero sportowca!
Niestety, jesteśmy tak uczeni od dziecka i wpaja się nam, że mięso jest konieczne do zbudowania masy mięśniowej, siły i wytrzymałości. Coraz to nowsze badania nad żywieniem wykazały, że osoby na diecie bezmięsnej spożywają dużo więcej niezwykle wartościowych owoców i warzyw, a co się z tym wiąże także błonnika, przeciwutleniaczy i antyoksydantów, a mniej natomiast niezdrowych i niebezpiecznych dla zdrowia nasyconych tłuszczów. Oficjalnie Amerykańskie Stowarzyszenie Dietetyczne, potwierdziło, że dieta bezmięsna może zaspokoić potrzeby sportowców, nawet wyczynowych. Musi być tylko dobrze zbilansowana.
Źródła białka w diecie wegetariańskiej
Bez problemu można je dostarczyć, nie jedząc przy tym mięsa. Takie propozycje znajdziecie w daniach MójCatering:
- warzywa strączkowe,
- orzechy, nasiona,
- nabiał,
- jajka,
- produkty sojowe,
- zboża,
- quinoa,
- koktajle białkowe (np. z grochu, z konopi).
Niedobory witamin u sportowców
Jeżeli nie jesteśmy pod opieką wykwalifikowanego dietetyka lub zaufanego cateringu dietetycznego, to istnieje ryzyko, że nasza dieta nie jest dobrze zbilansowana. Dlatego warto co jakiś czas sprawdzać poziom np. żelaza oraz cynku, ponieważ te mikroskładniki, które znajdziemy w produktach roślinnych, wchłaniają się trudniej, niż te same pochodzące z produktów odzwierzęcych.
Co zrobić, aby żelazo wchłaniało się lepiej? Wystarczy łączyć produkty bogate w witaminę C wraz z produktami bogatymi w żelazo – ten mały zabieg znacznie poprawia absorpcję tego mikroelementu. Jeżeli chodzi o cynk, jego dobrymi źródłami są zboża pełnoziarniste, warzywa strączkowe, orzechy, nasiona czy jajka.
Sprawa z kwasami omega-3 jest mniej skomplikowana, ponieważ (wbrew powszechnym twierdzeniom) nie tylko łosoś jest jej świetnym źródłem. Świetnie sprawdzą się wszelakie nasiona np. słonecznika czy nawet olej lniany. Poleca się także oliwę z oliwek oraz oleje z orzechów.
Witamina B12 budzi wiele kontrowersji, ponieważ rośliny jej właściwie w ogóle nie zawierają. Zdarza się, że konieczna jest jej suplementacja. Zaleca się jednak aby jeść produkty wzbogacane w te witaminę, np. mleko roślinne lub płatki, lub produkty odzwierzęce typu nabiał i jajka.
A co z wapniem? Jeżeli pijecie mleko krowie, to nie musicie się martwić. Jeżeli jednak nie ma go w waszej diecie, to świetnie sprawdzą się roślinne źródła wapnia np. mak, orzechy laskowe, orzeszki pistacjowe, ziarno sezamowe, rośliny strączkowe.
Dieta Wegetariańska
Dieta pudełkowa WEGETARIAŃSKA to dieta urozmaicona i zbilansowana, składająca się ze zdrowych, naturalnych, nieprzetworzonych i pełnowartościowych produktów. U nas znajdziesz najlepsze zamienniki mięsa, tj.: nasiona roślin strączkowych, zboża, orzechy, jajami, nabiał oraz warzywa. Z naszym cateringiem masz pewność, że dostarczasz maximum składników odżywczych.
Najciekawsze wpisy na naszym blogu:
Jak skutecznie schudnąć na taniej diecie odchudzającej?
Jajko na twardo – wartości odżywcze, kalorie i korzyści dla zdrowia
Herbaty przy refluksie – jakie pić?
Mój Catering kod rabatowy promocja
Pomysł na obiad Low FODMAP
Refluks – mleko w diecie refluksowej
Refluks w ciąży – jak sobie radzić?
Nadkwasota – objawy, przyczyny, leczenie
Dieta przy zgadze – co jeść, a czego unikać?
Jodek potasu – co to jest i dla kogo jak
Zestaw Sport z Wyborem Menu to pakiet przygotowany dla osób, które chcą samodzielnie dokonywać wyboru z p...