Zielona herbata a odchudzanie – jaki ma wpływ na dietę?
W sieci znajdziesz wiele produktów, które jak reklamują producenci, pomagają w odchudzaniu. Większość z nich to drogie suplementy tworzone przez uznane marki, które jak twierdzą, gwarantują spektakularne efekty w diecie redukcyjnej. W rzeczywistości jedyne co odchudzają w pierwszej kolejności, to zmęczony kolejnym cudownym suplementem portfel. Zanim zaczniesz wydawać fortunę na drogie suplementy, warto wypróbować naturalnych sposobów na odchudzanie. Jednym z nich jest picie zielonej herbaty. Chcesz wiedzieć, jaki wpływ ma zielona herbata na dietę? Jaką wybrać i jakie ilości pić, aby wspomóc odchudzanie? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł.
Czy zielona herbata odchudza?
Zielona herbata to napar z niefermentowanych liści herbaty, który słynie z prozdrowotnych właściwości. Zielona herbata dodaje energii, pobudza, obniża poziom „złego” cholesterolu i jest świetnym źródeł antyoksydantów, które hamują proces starzenia. Składniki zawarte w zielonej herbacie, a także specyficzny dla tej odmiany rodzaj kofeiny (teina) nasilają proces termogenezy, pomagający w spalaniu tłuszczu. Ponadto według najnowszych badań picie zielonej herbaty wspomaga odchudzanie, wszystko dzięki zawartym w niej katechinach przyspieszających metabolizm. Katechiny zawarte w zielonej herbacie hamują wchłanianie glukozy i tłuszczu z pożywienia, przez to ekstrakt z zielonej herbaty jest częstym składnikiem suplementów wspomagających odchudzanie. Prawidłowo skomponowana dieta odchudzająca, wspomagana zieloną herbatą na odchudzanie nie tylko wspomoże, ale też przyspieszy proces redukcji tkanki tłuszczowej.
Korzyści z picia zielonej herbaty:
• funkcje poznawcze
• proces odchudzania
• choroby układu nerwowego
• osłabienie i przewlekłe zmęczenie
• układ odpornościowy
Zielona herbata odchudzanie ile pić?
Zaleca się, aby pić 2-3 filiżanek zielonej herbaty dziennie. Taka ilość w zupełności wystarczy, aby wykorzystać jej pozytywne właściwości. Perfekcyjna temperatura wody do parzenia zielonej herbaty na odchudzanie to między 65-80 °C. Parzona krótko 2-3 minuty ma właściwości pobudzające, z kolei parzona ponad 7-10 minut, działa uspokajająco i obniża ciśnienie krwi. Jeśli zależy Ci na dodatkowych właściwościach polifenoli, zaparzaj herbatę dłużej niż 10 minut. Musisz jednak wiedzieć, że wraz z czasem parzenia, intensywniej odczujesz charakterystyczny gorzki dla zielonej herbaty smak. Jeśli specyficzny smak zielonej herbaty nie jest dla Ciebie, ciekawą alternatywą będzie wspomagająca redukcję czerwona herbata na odchudzanie.
Jaka zielona herbata na odchudzanie
Możesz skorzystać z gotowych suchych mieszanek zielonej herbaty dostępnej w saszetkach lub pójść krok dalej i spróbować słynnej Matchy. Matcha to drobno zmielone herbaciane liście, które miesza się z wodą. Zaletą tego sposobu jest wypijanie całych liści zielonej herbaty, a nie tylko naparu z nich. Według badań działanie popularnej Matchy jest nawet 10-krotnie silniejsze, w porównaniu z klasycznym naparem z zielonych liści herbaty. Oprócz Matchy i zielonej herbaty w torebkach korzystne właściwości możesz czerpać z suplementów diety, które w swoim składzie mają zieloną herbatę. Suplementy z zieloną herbatą są wygodną alternatywą dla osób, które nie tolerują specyficznego smaku zielonej herbaty.
Jeśli chcesz zmienić swoją sylwetkę i nie wiesz jak zacząć odchudzanie, skorzystaj z naszej oferty diety pudełkowej. Wegetariańska dieta odchudzająca pomogła zrzucić tysiące kilogramów i odzyskać utracone zdrowie naszym klientom z całego kraju. W naszej ofercie oprócz planów wegetariańskich znajdziesz kilkanaście różnorodnych i zbilansowanych planów wspomagających realizację każdego wyznaczonego celu sylwetkowego. Bez znacznie czy chcesz zredukować, utrzymać lub zwiększyć wagę, z naszą dietą pudełkową zrobisz to nie tylko smacznie, ale też łatwo, szybko i skutecznie. Nie odkładaj marzeń o wysportowanej sylwetce na później i zmień swoje życie już dziś!
Najciekawsze wpisy na naszym blogu:
Przykładowe przepisy i jadłospis diety sokowej
Dieta ketogeniczna w chorobie nowotworowej
Jakie badania krwi wykonać przed rozpoczęciem diety ketogenicznej, a jakie w trakcie ketozy?
Jak obniżyć cholesterol – kilka prostych i sprawdzonych sposobów
Dieta fleksitariańska: przykładowy jadłospis i przepisy
Z jakich faz składa się dieta ketogeniczna?
Efekty diety sokowej – przed i po zastosowaniu kuracji
Jak przygotować domowy detoks sokowy? Podpowiadamy!
Błonnik witalny czy pokarmowy – sprawdź produkty zawarte błonnik i korzyści z jego spożycia
Kapsaicyna co to jest i na co jest zdrowa