dieta sokowa 3 dni efekty
Powrót do bloga

Efekty diety sokowej – przed i po zastosowaniu kuracji

Dieta sokowa to kuracja, która często jest wybierana jako sposób na przeprowadzenie terapii odchudzającej i oczyszczającej organizm. Zasady diety zakładają oparcie menu głównie o owoce i warzywa, które spożywane są w formie soków, koktajli i smoothie. Zastosowanie takiej zmodyfikowanej diety, poza detoksem organizmu i redukcją kilku nadprogramowych kilogramów, może wiązać się również z innymi, pozytywnymi rezultatami jest wdrożenia. Jakich zatem efektów spodziewać się przed i po kuracji sokowej? Odpowiadamy!

Dieta sokowa: efekty przed i po

Dieta sokowa stanowi zmodyfikowaną wersję żywienia, w której posiłki stale zastępowane są sokami warzywno-owocowymi, warzywnymi i owocowymi. Zastosowanie takiej kuracji wiąże się z wieloma korzyściami, które pozytywnie oddziałują na funkcjonowanie całego organizmu. Głównym efektem zastosowania detoksu sokowego jest oczyszczenie organizmu ze szkodliwych toksyn, a co się z tym wiąże – redukcja uczucia zmęczenia, podniesienie poziomu energii i podwyższenie samopoczucia. Dlatego też detoksem sokowym powinny zainteresować się osoby, których celem jest oczyszczenie ciała z toksyn, gromadzących się między innymi w wyniku picia dużych ilości kawy, alkoholu, niewłaściwego sposobu odżywiania i palenia papierosów.

Dodatkowo wdrożenie kilkudniowej kuracji detoksykującej wspomaga pracę układu trawiennego, co przekłada się na lepszą perystaltykę jelit. Dieta sokowa pozwala również na zredukowanie nadprogramowych kilogramów. Warto jednak wskazać, że choć odchudzanie na diecie sokowej jest możliwe, to wiąże się z uzyskaniem nietrwałych efektów. Redukcja nadprogramowych kilogramów bowiem związana jest przede wszystkim z utratą wody z organizmu i utratą masy mięśniowej. Co więcej, kontynuowanie diety dłużej niż przez kilka dni może prowadzić do spowolnienia procesów przemiany materii, co z kolei może prowadzić do zwiększenia tendencji do tycia. Dlatego tez dieta sokowa nie powinna być traktowana jako odchudzająca opcja żywieniowa, ale jako sposób na zmianę nawyków i wstęp do wprowadzenia lżejszego, mniej kalorycznego jadłospisu, którego zastosowanie pozwoli na skuteczne i trwale pozbycie się nadprogramowych kilogramów i uniknięcia efektu jo-jo. Dodatkowo, detoks sokowy pozytywnie przyczynia się do oczyszczenia wątroby oraz nerek. Na dietę sokową mogą również zdecydować się osoby o obniżonej odporności, gdyż kuracja sokowa wzmacnia układ immunologiczny. 

Warto również wskazać, że dieta sokowa może być także doskonałym wstępem do zmiany nawyków żywieniowych, poznania smaku posiłków, które nie zawierają sztucznych barwników i wzmacniaczy smaku, a przez to stanowi motywację do zmiany dotychczasowego stylu życia. Zastosowanie kuracji bowiem polega na zwiększeniu w codziennym menu udziału warzyw i owoców, dzięki czemu łatwiej jest zmienić rozkład makroskładników w diecie po zastosowanej kuracji. Dodatkowo, stosowanie diety owocowo-warzywnej pomaga w poprawieniu kondycji skóry, włosów i paznokci. Dieta sokowa bowiem bogata jest w antyoksydanty, cenne witaminy i minerały, które umożliwią uzupełnienie wszelkich niedoborów w potrzebne składniki. Co więcej, zastosowanie diety sokowej pomaga również zredukować problemy ze snem.

Efekty diety sokowej po 3 dniach

Dieta sokowa, aby przyniosła jakiekolwiek rezultaty, powinna trwać minimum trzy dni. Wówczas bowiem zaczynają pojawiać się efekty zmiany diety. Zastosowanie trzydniowej detoksykującej kuracji sokowej pozwala na oczyszczenie organizmu ze szkodliwych toksyn. Dodatkowo trzydniowa dieta sokowa stanowi doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy uzupełnić niedobory witamin i składników mineralnych w organizmie. Picie kilku soków owocowo-warzywnych każdego dnia dostarcza wielu cennych witamin oraz minerałów, dzięki czemu poprawia ogólną kondycję organizmu. Warto również wskazać, że już trzydniowa zmiana diety może zmotywować do zmiany dotychczasowego trybu życia i wprowadzeniu zmian do sposobu odżywiania.

Efekty diety sokowej po 5 dniach

Dietę sokową można stosować również przez 5 dni. W trakcie kuracji sokowej należy pić kilka soków warzywno-owocowych każdego dnia, wskazane jest wypijanie od 5 do 7 napojów. Zastosowania pięciodniowej kuracji sokowej pozwala na uzyskanie zadowalających efektów nie tylko w kwestii odtrucia organizmu i dostarczenia niezbędnych witamin oraz minerałów. Okazuje się bowiem, że w ciągu pięciodniowej diety można stracić około 2-3 kg. Warto jednak wskazać, że redukcja kilogramów wiąże się przede wszystkim z utratą wody z organizmu, dlatego też dla utrzymania efektów odchudzania, konieczne jest kontynuowanie odpowiednio zbilansowanej i dobranej kalorycznie diety.

Efekty 7-dniowej diety sokowej

Detoks sokowy powinien trwać maksymalnie tydzień. W tym czasie możliwe jest dokładne oczyszczenie organizmu z toksyn oraz pozbycie się niestrawionych resztek przemiany materii. Dzięki temu układ trawienia zostanie odciążony, co znacznie wypływa na poprawę samopoczucia. Dodatkowo siedmiodniowy detoks pozwala na dostarczenie organizmowi wszelkich niezbędnych mikro elementów oraz witamin. Ponadto stosowanie sokowej kuracji przez 7 dni pozwala na osiągnięcie zadowalających efektów odchudzania, w tym czasie bowiem możliwa jest utrata nawet od 4 do nawet 5 zbędnych kilogramów.

Efekty diety sokowej po 14 dniach

Stosowanie diety sokowej przez 14 dni nie jest wskazane, szczególnie jeśli jest to pierwsza taka kuracja sokowa. Detoks sokowy jako zmodyfikowana opcja żywienia polegająca na spożywaniu posiłków jedynie w formie soków warzywno-owocowych, nie dostarcza organizmowi niezbędnych makroskładników do prawidłowego funkcjonowania.

Dlatego też chcąc przedłużyć kurację sokową, warto połączyć ją z lekkostrawnymi posiłkami stałymi, by nie doprowadzić do osłabienia organizmu. Dzięki temu dwutygodniowy detoks sokowy przyniesie wiele korzyści w postaci odtrucia organizmu, poprawy trawienia, uzupełnienia niedoborów witamin i minerałów, ale również odchudzania. Co ważne, detoks sokowy w połączeniu ze stałymi posiłkami pozwala na uzyskanie trwałych rezultatów odchudzania bez efektu jo-jo.

Dieta sokowa to kuracja, która można przeprowadzić samodzielnie w domu, warto wówczas zapoznać się ze sprawdzonymi przepisami na diecie sokowej. Detoks sokowy można przeprowadzić również korzystając z profesjonalnego cateringu dietetycznego. Zapoznaj się z cennikiem cateringu i wybierz najlepszy dla siebie sposób na odtrucie organizmu i zrzucenie kilku nadprogramowych kilogramów.

Najciekawsze wpisy na naszym blogu:

Antykoncepcja a endometrioza – jak stosować?
Mąka o niskim indeksie glikemicznym – jaką wybrać?
Babcine sposoby na odchudzanie
Yerba mate na odchudzanie – jak działa?
Chłodnik litewski przepis
oczyszczenie organizmu z toksyn – sposoby na detoksykację organizmu
Otyłość – przyczyny, skutki, rodzaje, stopnie
Cukrzyca typu 2 – objawy, przyczyny, leczenie, dieta
Dieta 3 posiłków dziennie – zalety, planwowanie
Ciasto low carb – jakie ciasta jeść na diecie niskowęglowodanowej?

Powrót do bloga
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ostatnio dodane posty

Wybierz dietę dla siebie i stwórz swój system zdrowego odżywiania na cały dzień!

Zobacz diety
Dieta Sokowa Mój Catering pudełka 1

Detoks Sokowy

Nasza dieta sokowa to idealny wstęp do zdrowej i zrównoważonej diety. Stosowana przez kilka dni pomaga w ...