ile kosztuje catering dietetyczny na miesiąc
Powrót do bloga

Ile kosztuje catering dietetyczny?

Zdrowe odżywianie to nie tylko modny trend, ale również wynik rosnącej świadomości społecznej w zakresie zasad zdrowego żywienia. Dlatego też coraz więcej osób dąży do zmiany dotychczasowych nawyków żywieniowych i wprowadzenia do jadłospisu odpowiednio zbilansowanych i skomponowanych posiłków opartych na jakościowych produktach. Niemniej jednak często natłok codziennych obowiązków uniemożliwia przygotowywanie kilku potraw dziennie i znacznie utrudnia dbanie o codzienne wyżywienie. Rozwiązaniem wówczas jest catering dietetyczny. Dieta pudełkowa to wygodne i komfortowe rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na przyrządzenie zbilansowanego menu na cały dzień, ale jednocześnie nie chcą rezygnować ze zdrowego żywienia. Usługi cateringowe to gwarancja otrzymywania każdego dnia świeżych, zdrowych i odpowiednio zbilansowanych potraw, co wiąże się z poniesieniem wydatków. Dla wielu osób priorytetowe znaczenie ma cena diety pudełkowej. Okazuje się jednak, że decydując się na catering dietetyczny, istnieje możliwość dostosowania parametrów usługi do własnych możliwości finansowych oraz dopasowania diety do oczekiwań i potrzeb. Pojawiają się zatem pytania, jaki jest koszt cateringu dietetycznego? Ile kosztuje dieta pudełkowa na jeden dzień, a ile na miesiąc? Jak można wpłynąć na cenę usług i dostosować ją do swojego budżetu? Za chwile zdradzimy odpowiedź na każde z Twoich pytań!

Cena cateringu dietetycznego: od czego zależy? Sprawdź!

Wielu osobom catering może kojarzyć się z zamawianiem jedzenia na uroczyste wydarzenia. Tymczasem dieta pudełkowa, jest czymś zupełnie innym. Co to jest catering dietetyczny? Catering dietetyczny, znany również jako dieta pudełkowa, to forma cateringu, która polega na dostawach gotowych, zdrowych i odpowiednio zbilansowanych posiłków zgodnie z ustalonym schematem żywieniowym pod wskazany adres. Z takiej usługi może skorzystać każdy, kto chce zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe i wdrożyć do codziennego jadłospisu regularne posiłki. Dieta pudełkowa wiąże się jednak z kosztem, jaki musimy ponieść za przygotowanie i dowiezienie posiłków. Niemniej jednak parametry takiej usługi można dostosować do własnych możliwości finansowych. 

Dieta pudełkowa to usługa, którą można spersonalizować oraz dobrać do własnych potrzeb i oczekiwań, ale również do posiadanego budżetu, poprzez bezpośredni wpływ na cennik. W ramach konkretnej diety pudełkowej istnieje możliwość wyboru określonej ilości dań. Można zdecydować się na trzy, cztery lub pięć posiłków, albo wybrać wyłącznie obiad, a pozostałe posiłki przygotowywać samodzielnie. W tym znaczeniu na przykład w ramach diety odchudzającej, można wybrać cztery posiłki lub zdecydować się tylko na obiad, z kolei dieta sportowa pozwala na wybranie trzech lub pięciu posiłków, natomiast dieta niskowęglowodanowa to 5 potraw każdego dnia, bez możliwości modyfikacji ich ilości. Dieta optymalna, czyli optymalna zaś pozwala na wybór trzech, pięciu lub sześciu posiłków, office box to trzy posiłki albo wyłącznie obiau. Dodatkowo personalizacji podlega również kaloryczność diety. W tym znaczeniu można wybrać dietę o określonej kaloryczności posiłków. Dieta o niższej kaloryczności będzie tańsza, niż dieta o wyższej kaloryczności. Związane jest to bezpośrednio z ilością jedzenia.

Na ostateczną cenę cateringu dietetycznego można wpływać również wybierając dni dostaw. Codzienne dostawy posiłków będą droższe, aniżeli rzadsze dostawy na przykład co drugi dzień z potrawami na dwa dni. Co więcej, na koszt cateringu wpływ ma również wybór konkretnej diety. Najdroższa będzie dieta premium, do przygotowania której używane są wyłącznie najwyższej jakości produkty i składniki typu premium.

Ile kosztuje catering dietetyczny na dzień, a ile na miesiąc? Odpowiadamy!

Catering dietetyczny to usługa, której cennik waha się między 30 zł, a 95 zł za dzień. Chcąc zredukować koszt diety, można modyfikować parametry usługi, by dostosować ją do przeznaczonego budżetu. Dieta na miesiąc zaś będzie odpowiednio wyższa. Niemniej należy podkreślić, że dieta zamówiona na jeden dzień będzie droższa, niż ta sama dieta zamówiona na miesiąc w przeliczeniu na dni. Dlatego zamawiając catering, warto rozważyć stosowanie jej w dłuższej perspektywie czasu. Decyzję tę jednak trudno podjąć, nie znając jakości oferowanych usług. Wówczas rozwiązaniem jest zamówienie cateringu dietetycznego na dzień próbny, by przetestować nie tylko jakość, ale również smak i walory wizualne posiłków. Dlatego, jeśli nie masz pewności, skorzystaj z dnia próbnego.

Catering dietetyczny nie jest najtańszym sposobem żywienia. Warto jednak wskazać, że dieta pudełkowa eliminuje konieczność robienia zakupów żywieniowych każdego dnia i tym samym ryzyko marnowania żywności. Oznacza to, że cena diety pudełkowej może okazać się porównywalna, a niekiedy nawet niższa od wydatków ponoszonych na zakupy spożywcze, a co najważniejsze generuje sporą ilość wolnego czasu.

Najciekawsze wpisy na naszym blogu:

Dietetyczne ciasto – pomysły na pyszne ciasta
Kawa z cytryną na odchudzanie – czy działa?
Dietetyczne śniadania do pracy – co ze sobą zabrać?
Dietetyczne śniadania – co jeść przy odchudzaniu?
Czerwona herbata na odchudzanie – jak stosować ?
Dieta odchudzająca dla mężczyzn – jak zacząć?
Oferta świąteczna cateringu
Motywacja do odchudzania – jak skutecznie się motywować?
Dietetyczna kolacja – przepisy i inspiracje
Alkohol a odchudzanie – jak alkohol wpływa na dietę?

Powrót do bloga
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ostatnio dodane posty

Wybierz dietę dla siebie i stwórz swój system zdrowego odżywiania na cały dzień!

Zobacz diety
Zestaw Dieta Standard

Dieta Standardowa

Catering dietetyczny MójCatering to nasza propozycja najbardziej jakościowej diety pudełkowej na rynku! N...

Dieta Wege

Dieta Wegetariańska MojCatering jest urozmaicona i zbilansowana. Jadłospis na każdy tydzień układa wykwal...