jak sprawdzić ig kaszy
Powrót do bloga

Kasze o niskim indeksie glikemicznym – jakie wybierać?

Kasza to produkt znany i kochany przez wszystkich Polaków. Szeroka gama kasz, łatwość ich przygotowania i nieograniczone możliwości kompozycji sprawiają, że chętnie zastępujemy nimi ziemniaki, ryż i makarony. Kasza dzięki zawartości witamin i minerałów zyskała miano prozdrowotnej, dlatego chętnie korzystamy z niej zarówno w diecie odchudzającej, jak i przy budowaniu masy mięśniowej. Niestety nie wszystkie kasze charakteryzuje niski indeks glikemiczny, dlatego osoby z problemami natury cukrzycowej nie mogą w pełni korzystać z bogactwa różnorodności i smaku, jaki oferują. Na szczęście kilka z nich wyróżnia pożądany przez cukrzyków niski IG, dzięki temu i oni mogą cieszyć się ich prozdrowotnymi właściwościami i niepowtarzalnym smakiem. Jakie kasze z niskim indeksem glikemicznym warto włączyć do codziennej diety? Sprawdźmy to!

Jakie kasze mają niski indeks glikemiczny?

Kasza o niskim indeksie glikemicznym jest świetnym wyborem nie tylko dla cukrzyków. Wybierając jedną z kasz o niskim ig jako źródło węglowodanów w zdrowej diecie, wydłużysz uczucie sytości i czas między posiłkami, co pośrednio wpłynie na proces redukcji tkanki tłuszczowej. Ponadto kasze, podobnie jak makaron z niskim ig sprawią, że odkryjesz setki nowych możliwości komponowania posiłków. Dzięki temu w Twojej diecie nigdy nie zagości nuda.

Kasze z niskim indeksem glikemicznym, które powinny znaleźć się w każdej zdrowej diecie:

  • Kasza owsiana (IG 42) – regularne spożywanie kaszy owsianej wspomaga pracę jelit, mózgu i serca, poprawia koncentrację i reguluje pracę nerek. Kasza owsiana jest bogatym źródłem elektrolitów, błonnika, przeciwutleniaczy i witamin z grupy B.
  • Kasza orkiszowa (IG 45) – sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej, obniża stężenie glukozy we krwi, a także poprawia kondycję kości i zębów. Niedoceniana kasza orkiszowa jest źródłem błonnika, witaminy A, witamin z grupy B, E i D, a także cynku, miedzi, kobaltu, manganu, fosforu i żelaza.
  • Kasza gryczana (IG 40) – niweluje stany zapalne, usprawnia pracę układu pokarmowego i obniża poziom złego cholesterolu. Włączając kaszę gryczaną do jadłospisu, dostarczysz organizmowi cennego w procesie odchudzania błonnika, witaminy E, witamin z grupy B, a także selenu, manganu, potasu, miedzi, cynku, wapnia i magnezu.
  • Kasza jęczmienna pęczak (IG 25) – wpływa korzystnie na płodność, reguluje ciśnienie krwi i napięcie nerwowe. Kasza jęczmienna jest źródłem błonnika, witaminy E, witamin z grupy B i magnezu.

Jak sprawdzić indeks glikemiczny kaszy?

Jedynym wiarygodnym sposobem na poznanie indeksu glikemicznego kasz, a także wszystkich innych produktów jest zaczerpnięcie wiedzy z ogólnodostępnych w Internecie tabel stworzonych na podstawie opracowań naukowych. Jeśli dieta niskie ig jest narzędziem walki z insulinoopornością lub cukrzycą, znajomość indeksu glikemicznego spożywanych produktów jest niezwykle istotna, dlatego IG sprawdzaj już na etapie planowania posiłków.

Jeśli liczenie kalorii i makroskładników, a także dbałość o witaminy, minerały i indeks glikemiczny przewyższa Twoje możliwości lub najzwyczajniej nie masz na to ochoty, lub czasu, sprawdź ofertę naszej diety pudełkowej. Nasz smaczny catering dietetyczny to kilkanaście różnych jadłospisów, w których regularnie korzystamy z prozdrowotnych właściwości kasz. Wszystkie nasze diety łączą moc witamin ze smakiem, za który odpowiada zespół doświadczonych kucharzy, którzy z naszych diet całkowicie wyeliminowali outsourcing i wzmacniacze smaku. Wszechobecną w pożywieniu chemię zastąpiliśmy naturalnymi przyprawami, a wysoko przetworzoną żywność, bogactwem witamin zawartych w warzywach. Szereg zabiegów poprawiających jakość, elastyczna forma zamówień, atrakcyjny cennik i najszersza, obejmująca ponad 3000 miast siatka codziennych dostaw sprawiły, że jesteśmy najchętniej wybieranym cateringiem w Polsce. Powierz zdrowe żywienie w ręce profesjonalistów, dołącz do tysięcy zadowolonych klientów i zmień sylwetkę w prosty, smaczny i przyjemny sposób.

Najciekawsze wpisy na naszym blogu:

Odchudzanie po 40: poznaj skuteczne sposoby na schudnięcie
Dieta bezglutenowa w chorobie Hashimoto
Catering dietetyczny: czym jest i kiedy zdecydować się na dietę pudełkową?
Dieta odchudzająca: skuteczne i zdrowe diety odchudzające Co jeść na diecie odchudzającej?
Zasady diety dash – sprawdź co to jest
Dieta odchudzająca: przykładowy jadłospis oraz przepisy Sprawdź, co jeść, a czego unikać
Ile kosztuje catering dietetyczny?
Dieta ujemnych kalorii: wszystko, co warto o niej wiedzieć!
Przykładowy jadłospis diety DASH
Mleko z ziemniaków – jak powstaje i czy jest zdrowe

Powrót do bloga
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments