Catering intermittent fasting
Powrót do bloga

Co to jest dieta Intermittent fasting

Dieta Intermittent Fasting – czyli co to jest IF?

Spróbuj naszej nowej diety, która pozwoli Ci szybko schudnąć oraz zachować efekty przez długi czas. Intermittent fasting to innowacyjny sposób żywienia, który polega na tzw. zachowaniu okna żywieniowego, czyli spożywaniu posiłków tylko przez określony czas w ciągu doby. Zaleca się, aby jeść przez 6-10 godzin, a następnie zachować post, podczas którego można pić tylko i wyłącznie napoje niesłodzone. Bardzo popularny model w dieta if to również dieta 8 16 czyli 8 godzin, w których otwiera się okno żywieniowe i 16 godzin postu okresowego.

Zalety diety IF i jej efekty

  • brak konieczności spożywania 5 posiłków
  • spadek poziomu insuliny i glukozy we krwi, a tym samym zmniejszenie ryzyka zachorowania na cukrzycę lub insulinooporność
  • zrzucenie zbędnych kilogramów (IF odchudzanie)
  • przyspieszenie metabolizmu i przemiany materii

Ile można schudnąć stosując okno żywienia?

Dieta  fasting (IF) zwana również jako przerywany post pozwala na zrzucenie 0.5-1kg w ciągu tygodnia. Odchudzanie Intermittent Fasting nie jest skomplikowane, jednak początkowa faza diety może wydawać się trudna. Zanim organizm przyzwyczai się do zmiany stylu odżywiania minie kilka dni. W pierwszej fazie możesz odczuwać bóle głowy, problemy z koncentracją i głód. Jednak pamiętaj, że jest to chwilowe. Po kilku dniach organizm zacznie lepiej funkcjonować. Podczas trwania postu organizm będzie czerpał energię z wcześniej dostarczonego pożywienia oraz zacznie spalać odłożony wcześniej tłuszcz.

Dieta intermittent fasting – dla kogo? Czy jest zdrowa ?

Intermittent fasting przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które nie maja czasu na jedzenie 5 posiłków dziennie. Catering dietetyczny IF to doskonały wybór dla tych, którzy nie chcą gotować lub nie mają pomysłów na zdrowe i smaczne dania, a dieta postna czyli dieta 8 na 16 nie jest dla nich problematyczna. Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim dla kobiet i mężczyzn chcących zrzucić zbędne kilogramy oraz wypracować sobie zdrowe nawyki żywieniowe. Dieta okno żywieniowe w pierwszych tygodniach stosowania może być wymagająca, ale jak twierdza jej użytkownicy, można się w niej zakochać!

Dlaczego warto wybrać dieta intermittent fasting MÓJCATERING?

Głównym powodem jest przede wszystkim oszczędność czasu. Dostajesz gotowe posiłki na cały dzień, które musisz zjeść podczas okna żywieniowego. Wszystkie produkty, które zostały wykorzystane do przygotowania dania są świeże i pochodzą od sprawdzonych dostawców. Nad odpowiednim zbilansowaniem posiłków czuwają doświadczeni dietetycy, z kolei za smak odpowiadają kucharze, dla których gotowanie jest przede wszystkim pasją.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, umożliwiliśmy zakup diety w dwóch wersjach:

  • Dieta Intermidiet Fasting Classic 3 posiłki – dla osób, które cenią sobie klasyczne potrawy. Posiłki bogate są w białka, tłuszcze roślinne i zwierzęce oraz węglowodany.
  • Intermittent diet Fasting Wege 3 posiłki – dieta bezmięsna, bogata w zdrowe i pełnowartościowe składniki roślinne: białka, tłuszcze oraz węglowodany.

Dieta jest odpowiednia dla kobiet oraz mężczyzn w każdym wieku. Decydując się na catering dietetyczny IF fasting możesz wybrać dietę 1200, 1500, 1800, 2200 lub 2500 kcal. Zapotrzebowanie zależy od Twojej aktualnej wagi, celu jaki chcesz osiągnąć oraz jaki tryb życia prowadzisz. Jeśli masz wątpliwości, która kaloryczność będzie dla Ciebie odpowiednia, skontaktuj się z nami.

Posiłki zostaną dostarczone prosto pod Twoje drzwi domu lub biura. Odpowiednio przechowywane podczas dostawy oraz zapakowane w pudełka, które możesz zabrać ze sobą gdziekolwiek zechcesz. Oferta skierowana jest do osób z całej Polski. Możesz zamówić catering na kilka dni lub pełny pakiet na cały miesiąc. Gwarantujemy najwyższą jakość produktów przy zachowaniu rozsądnych cen.

Dieta intermittent fasting skutki uboczne

IF dieta jest bardzo modnym i popularnym trybem odżywiania w ostatnich miesiącach. Jak każda ma swoich zwolenników i przeciwników. Dobrze przeprowadzona u zdrowej osoby będzie nieść za sobą szereg pozytywnych zmian, natomiast źle komponowana, może mieć negatywny wpływ na zdrowie.

Dieta fasting od MójCatering

Dieta IF jest stylem żywienia nie ograniczeniem. Tak naprawdę wiele diet możesz spożywać w systemie okna żywieniowego – przykładowo popularna Dieta Ketogeniczna może być stosowana w systemie 8 na 16. Dieta Bulionowa również może być z powodzeniem stosowana w kuracji odchudzającej fasting nawet 8 do 16.

Powrót do bloga
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ostatnio dodane posty

Wybierz dietę dla siebie i stwórz swój system zdrowego odżywiania na cały dzień!

Zobacz diety

Dieta Ketogeniczna

Dieta Ketogeniczna to sposób odżywiania dla świadomych ludzi. Jest ratunkiem przy odchudzaniu i wielu sch...