Powrót do bloga

Regularność spożywania posiłków

Ciągłe życie w biegu niestety nie ułatwia Nam możliwości racjonalnego odżywiania się. Poprzez natłok obowiązków zapominamy o tym, jak ważna jest regularność spożywania posiłków. Większość z Nas niestety pomija posiłki, przez co na własne życzenie zaburzamy właściwą pracę naszego metabolizmu. Takie zjawisko jest dość powszechne głównie wśród ludzi młodych. Tylko wypracowanie w sobie odpowiednich nawyków żywieniowych, pozwoli na prowadzenie odpowiednio zbilansowanej diety.

Regularność spożywania posiłków

Najczęściej popełnianym błędem jest omijanie śniadania, które nie bez powodu stanowi główny posiłek w ciągu dnia. Częste zaniechanie tego rytuału, prowadzi do przestawienia procesu trawienia, a co za tym idzie przesunięcie innych posiłków w ciągu dnia. Nie trudno się zatem domyślić, że takie odżywanie prowadzi do wręcz odwrotnego skutku. Brak regularności posiłków wpływa również na częstsze podjadanie. Jego konsekwencją jest nieplanowane zwiększenie kaloryczności diety, głównie przez tłuszcze nasycone, cukry proste, a nawet cholesterol.

Rozwiązanie na regularne odżywianie 

Najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy nie mają czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków jest dieta pudełkowa. Współczesne cateringi dietetyczne są opracowywane przy współpracy najlepszych dietetyków z doświadczonymi kucharzami, którzy razem tworzą posiłki idealnie dopasowane do Waszych potrzeb. Odpowiednio zbilansowana dieta pozwala zdrowo się odżywiać i zachować równowagę między ciałem, a duszą. Ogromnym plusem diety pudełkowej jest możliwość zamówienia z bezpośrednią dostawą pod wskazany adres. Idealnie opracowane menu pozwoli dostarczyć Twojemu organizmowi odpowiednią ilość kalorii, potrzebną do utrzymania prawidłowej masy ciała. 

Tylko regularne odżywianie się stanowi idealny klucz do tego, aby uregulować swój metabolizm. Musisz o tym pamiętać, jeśli raz na zawsze chcesz przestawić się na zdrowe odżywianie. Ważne jest także, abyś spożywał posiłki o stałych porach i w regularnych odstępach czasu. Tylko taki sposób odżywania się pozwoli utrzymanie prawidłowej masy ciała.

Pozwól sobie na odrobinę przyjemności, jaką przygotowała dla Ciebie marka MójCatering.

Dieta pudełkowa MójCatering na dobry start!

Codziennie dostarczamy zestawy pysznych, pełnowartościowych posiłków, doskonale zbilansowanych przez naszych dietetyków. Nasze diety oferujemy w opcji 3 lub 5 posiłków, które pomogą Ci zadbać o regularność spożywania posiłków.

Używamy różnych przypraw aby dania smakowały i miały idealny skład mikro i makroskładników.

Jeśli masz jakieś pytania napisz do Nas na kontakt catering, pomożemy w dobraniu odpowiedniej diety dla Ciebie!

Najciekawsze wpisy na naszym blogu:

Refluks – czego unikać w diecie?
Ocet jabłkowy – właściwości lecznicze
Dieta dąbrowskiej – przepisy i jadłospis
Refluks – jakie słodycze jeść?
Prosty i szybki przepis na domowego kebaba
Refluks – najlepsze domowe sposoby
Maltodekstryna – co to jest i jakie są skutki uboczne?
Refluks – jakie pieczywo wybrać?
Zioła na refluks – jakie pić?
FitYou dieta pudełkowa na co dzień– dieta gwiazd z Bevery Hills

Powrót do bloga
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ostatnio dodane posty

Wybierz dietę dla siebie i stwórz swój system zdrowego odżywiania na cały dzień!

Zobacz diety
Zestaw Dieta Standard

Dieta Standardowa

Catering dietetyczny MójCatering to nasza propozycja najbardziej jakościowej diety pudełkowej na rynku! N...