jak prowadzić dziennik odchudzania
Powrót do bloga

Dzienniczek odchudzania – jak założyć i prowadzić?

Aby kompleksowo sprawdzić skuteczność wprowadzonych zmian żywieniowych, niezbędne jest regularne notowanie działań związanych z dietą. Najskuteczniejszą metodą kontrolowania efektów wprowadzonych zmian w diecie, jest utworzenie i konsekwentne uzupełnianie informacji w dzienniczku odchudzania. Pomimo tego, że dziennik odchudzania to naprawdę proste do prowadzenia narzędzie, to ze względu na czas potrzebny do jego wypełnienia, niewielu decyduje się na jego prowadzenie. W praktyce dziennik odchudzania, bez względu na wybór diety, to narzędzie, które zoptymalizuje Twoje działania w drodze do wymarzonej sylwetki. Pomoże Ci nie tylko w sprawdzeniu efektów, ale także będzie przydatny, aby wyłapać ewentualne błędy w diecie w przypadku braku postępów. Chcesz wiedzieć, jak założyć i prowadzić dzienniczek odchudzania? Przeczytaj nasz tekst!

 

Jak założyć dzienniczek odchudzania?

Do prowadzenia dziennika odchudzania możesz użyć specjalnie przygotowanych dzienniczków, zwykłego zeszytu lub aplikacji. To, jaką formę wybierzesz, zależy tylko od Ciebie. Przed założeniem dzienniczka odchudzania, należy dokonać niezbędnych pomiarów i wpisać je na jego pierwszej stronie. Pierwsza strona w chwilach zwątpienia uświadomi Ci ogrom wykonanej pracy i zmotywuje do dalszych działań. Na pierwszej stronie nie musi znaleźć się imię i nazwisko (chyba że prowadzisz dziennik odchudzania rodzinnie), warto natomiast napisać na niej:

•      wagę na czczo

•      obwód łydki, uda, bioder, pasa, klatki piersiowej i barków

•      wskaźnik BMI

•      cel diety

To właśnie te wskaźniki, będą służyły do monitorowania efektów diety, dlatego zadbaj, by były możliwie jak najdokładniejsze.

Jak prowadzić dziennik odchudzania?

Jeśli prowadzisz już dziennik, w którym notujesz codziennie spożywane produkty, nie ma potrzeby, by w dzienniku odchudzania znajdowały się kalorie, makroskładniki, a także wszystkie dietetyczne śniadania i obiady. Warto w nim jednak zapisać wszystko to, co zjedliśmy ponad założony limit kaloryczny. Nie chodzi tu o kajanie się miesiącami za chwilę słabości. Zapisanie nieplanowanego cheat meala sprawi, że nie obwinisz za brak skuteczności swojej podstawowej diety.

Zanotowane odstępstwa, wraz z sytuacjami, które je sprowokowały, uświadomią Ci, jakie wydarzenia wywołują u Ciebie chęć na niezdrowe przekąski, pomoże Ci to w wyeliminowaniu ich w przyszłości. Ponadto w dzienniku odchudzania regularnie, co tydzień lub dwa, zapisuj obwody i wagę. Pamiętaj, że waga nie jest jedynym sposobem na monitorowanie diety, nie rezygnuj więc z cotygodniowych pomiarów. 

Dieta odchudzająca, by być skuteczną, musi zakładać spersonalizowany deficyt kaloryczny, który uwzględnia m.in. dieta wegetariańska odchudzająca wchodząca w skład naszej oferty. Poza dietami wegetariańskimi w naszej ofercie znajdziesz kilkanaście różnych diet odchudzających, które za sprawą unikalnego smaku, eliminują chęć niezdrowego podjadania. Sprawdź naszą ofertę, zamów jedną z diet do ponad 3000 miast w Polsce i spełnij marzenia o zdrowej, jędrnej i wysportowanej sylwetce.

Najciekawsze wpisy na naszym blogu:

Nowa Kaloryczność! Dieta Sport 3500 i 4000 kcal
Catering dietetyczny z wyborem menu
Dominika Tajner chudnie w oczach Zdradzamy, jaką dietę stosuje
Dieta sirt: poznaj sprawdzone przepisy i przykładowy jadłospis
Na czym polega dieta sirt? Sprawdź efekty i dozwolone produkty na diecie, którą stosowała Adele
5 przepisów na skuteczne koktajle odchudzające
Dieta kopenhaska: na czym polega, efekty i zasady diety trzynastodniowej
Czym jest i jak objawia się keto grypa
Dieta fleksiteriańska – czym jest i dla kogo?
Dieta ketogeniczna a nerki

Powrót do bloga
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ostatnio dodane posty

Wybierz dietę dla siebie i stwórz swój system zdrowego odżywiania na cały dzień!

Zobacz diety

Dieta Odchudzająca

Catering dietetyczny odchudzający MójCatering kierowany jest do osób, których celem jest zdrowa redukcja ...

Dieta Odchudzanie Wege

Catering dietetyczny odchudzający wegetariański MójCatering kierowany jest do osób, których celem jest zd...